Pomysły na jesienne stylizacje

1.Tradycyjna krata

Niezależnie od panujących trendów, szkocki deseń jest zawsze modny i powraca do nas niemal co sezon. Krata ma różne oblicza, zatem każda kobieta jest w stanie wybrać idealną dla siebie. My z uwielbieniem podążamy za Thomasem Burberry i jego „angielską kratką”, która od lat stawiana jest za wzór elegancji. Niestety to nie ona dominowała na wybiegach, a jedynie krata jako print o intensywnych kolorach na oversizowych swetrach i płaszczach. Ten wzór jest mile widziany w każdej postaci, zatem spokojnie możesz zaopatrzyć się w spodnie, spódnice, trencze, płaszcze, torebki, szaliki i poncza. Nie od dziś wiadomo również, że posiadanie w szafie koszuli w kratkę jest niczym przykazanie modowe o małej czarnej. Zatem w tym sezonie nie może jej zabraknąć podczas tworzenia jesiennej stylizacji. Z koszulą idealnie będą komponować się dżinsy i wełniany, szary sweter.

2. Szarość idealnym kompanem dla fuksji i limonki

Szary jest kolorem bardzo uniwersalnym i pasującym do wielu kobiet. Uznawany za klasykę stanowi podkład wielu jesiennych stylizacji oraz bezproblemowo łączy się z innymi kolorami, które w pojedynkę mogą być zbyt intensywne. My stawiamy na integrację szarości z fuksją lub limonką, związek ten daje obustronne korzyści. Barwa achromatyczna złagodzi energiczne tonacje, natomiast fuksja i limonka ożywiają twoje ubrania i nie pozwolą, aby stały się nudne. Symbiozę tych zestawów mieliśmy okazję oglądać na pokazie Bottega Veneta jesień/zimę 2014, gdzie szary golf został połączony z spódnicą o wyrazistych tonacjach.

3. Buty to podstawa jesiennej stylizacji

Wybór wygodnych butów jest kluczem do przetrwania nadchodzących dni, zwłaszcza gdy pada deszcz i hula wiatr. Oczywiście tragiczny scenariusz może przeobrazić się w piękną, złotą jesień. Wtedy solidne, nieprzemakalne obuwie możesz śmiało zamienić na ekscentryczne botki, które dodadzą charakteru jesiennej stylizacji. Cienka szpilka, traperowy obcas, zakończenie w szpic, dominująca koturna, ze skóry lakierowanej bądź zamszowej, w deseń, gładkie – jednym słowem wszystkie gusta zaspokojone. Przy wyborze nie kieruj się kolejnymi klasycznymi butami, których z pewnością masz w nadmiarze, ale postaw na śmiałe fasony! Dla kobiet odważnych proponujemy pikowane botki w stylu Chloé. Natomiast dla pań łączących ekstrawagancje wzory z klasyką sugerujemy wybrać te zaprojektowane od marki Vagabond, o zakończeniu typu point z deseniem imitującym skórę węża.

4. Motywy zwierzęce powracają do łask

Wzór skóry węża niedawno był synonimem kiczu, znów wraca do łask. Znani projektanci uwielbiają wkomponować motywy zwierzęce do proponowanych przez siebie zestawów, tym samym podtrzymując teorię, że deseń ten można nosić z klasą i smakiem. Modelki Michaela Korsa podczas pokazu kolekcji na jesień/zimę 2014 prezentowały monochromatyczne płaszcze o wężowym princie, które idealnie odnalazłyby się na ulicach wielkomiejskiej dżungli. Przy wyborze pantery, kocich centków czy wężowej skóry pamiętaj o umiarze. Taki motyw ma podkreślić Twój styl, a nie być dopełnieniem groteskowego looku!

5. Motywy etniczne

Frędzle oraz pióra nadadzą dynamiki Twojej jesiennej stylizacji. Można je nosić na torebkach, butach i skórzanych ramoneskach, bez krępacji na co dzień i na wieczór. Idealnie harmonizują się z szarością oraz kolorami ziemi (brązy, beże, zieleń), przemycając tym samym styl boho do jesiennych zestawów.

Niezależnie od tego co wybierzesz, pamiętaj również o doborze odpowiedniego makijażu! Na tym polu również zadbaj o wyraziste akcenty. Marka Ingrid Cosmetics wraz ze swoimi cieniami Ideal Eyes stawia na metaliczne oko, które bezkompromisowo wpasowuje się w jesienną aurę. Szarość opanowała ulice i wybiegi, jednak Ty nie pozwól zamienić się w szarą myszkę. Nie bój się postawić na nowatorskie dodatki, które są kluczem do ożywienia jesiennej stylizacji.

przeczytaj cały artykuł “5 trików na ożywienie jesiennej stylizacji”
1.Tradycyjna krata

2. Szarość idealnym kompanem dla fuksji i limonki