Kiedy warto korzystać z papierowych kubków jednorazowych?

Kubki jednorazowe to ciekawe rozwiązanie, które jest stosowane już od wielu lat. Swego czasu najpopularniejsze były kubki plastikowe, ale w ostatnim czasie popularność zyskują również kubki wykonane z papieru.

Mają one znacznie więcej zastosowań niż wiele osób zdaje sobie sprawę, dlatego warto zawsze mieć je na podorędziu lub wziąć je pod uwagę przy planowaniu jakiegoś specjalnego wydarzenia. W jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej? Poniżej wymienimy kilka z nich.

Imprezy plenerowe

Imprezy plenerowe, nawet te mniejsze, generują ogrom brudnych talerzy i kubków. Jest to tym bardziej uciążliwe, jeśli nie mamy w pobliżu miejsca, w którym możemy na bieżąco składować brudne naczynia i myć je.

Szybko może zabraknąć miejsca i czystej zastawy, przy cieplejszej pogodzie resztki jedzenia i napojów mogą też przyciągać owady. Będące przedmiotem tego artykułu kubki papierowe to rozwiązanie, które pozwala ominąć wszystkie te niedogodności.

Są one na tyle tanie, że bez problemu powinniśmy być w stanie zakupić ich tyle, aby podczas imprezy ich nie zabrakło. Co więcej, posprzątanie po imprezie będzie znacznie szybsze, bo nie będziemy musieli ich myć, a wystarczy, że przejdziemy się po obszarze przyjęcia z workiem na śmieci.

Jeśli strategicznie poustawiamy takie worki w różnych obszarach, możemy liczyć na to, że część kubków wyrzucą już sami uczestnicy imprezy w jej trakcie, tym samym oszczędzając jeszcze większą ilość naszego czasu.

Poza jednorazowymi kubkami można także rozważyć jednorazowe talerze i sztućce – można z nich spożywać posiłki bardzo wygodnie i bezpiecznie, a jednocześnie również ułatwiają one sprzątanie.

Przyjęcia (na przykład urodzinowe) dla dzieci

Przyjęcia dla dzieci, zarówno te odbywające się wewnątrz, jak i na przykład w ogródku, wiele zyskają na zastosowaniu kubków papierowych.

Przede wszystkim dlatego, że dzieci mają tendencję do przewracania i upuszczania elementów zastawy, szczególnie dzieci małe. Stosując papierowe kubki, chronimy się przed ich utratą, ale też przede wszystkim nie ryzykujemy, że dzieci zbiją kubek i zrobią sobie krzywdę zbitym szkłem.

Kubki stworzone z papieru są też lżejsze niż kubki szklane, więc mniejszym dzieciom łatwiej będzie z nich skorzystać. W tym wypadku również organizatorzy przyjęcia z pewnością docenią szybkość, z jaką można takie kubki posprzątać po jego zakończeniu.

Warto wspomnieć także, że papierowe kubki są znacznie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu niż kubki plastikowe, a różnica w ich cenie nie jest znaczna. Postawienie na bardziej ekologiczne rozwiązanie jest więc warte przemyślenia – choćby po to, aby dać dzieciom dobry przykład.