Catering dietetyczny

Catering dietetyczny

czyli zdrowe jedzenie z dostawą do domu jeszcze do niedawna wielu osobom kojarzył się z gwiazdami i sportowcami. Obecnie z tej nowoczesnej oferty może korzystać praktycznie każdy. Na rynku pojawiają się coraz to nowe firmy cateringowe dzięki czemu zwiększa się dostępność diet pudełkowych a ich ceny stają się coraz bardziej przystępne.

Czym różni się catering dietetyczny od ofert jedzenia z dowozem?

jest specjalną ofertą zdrowego żywienia o charakterze długookresowym. W tym przypadku nie zamawia się pojedynczych przypadkowych posiłków. Klienci mogą decydować się na konkretne plany żywieniowe w ramach których otrzymują trzy do pięciu posiłków dziennie przez określony czas. Dania w cateringu projektowane są przez najlepszych dietetyków. To oni czuwają nad tym aby klient otrzymał odpowiednie proporcje białek, węglowodanów i tłuszczy. Pilnują także tego aby każde danie miało właściwą ilość kalorii. To jednak nie wszystko. W cateringu dietetycznym bardzo starannie dobiera się produkty i metody obróbki. Firmy cateringowe mają swoich sprawdzonych dostawców od których kupują ekologiczne warzywa i owoce. W dietach pudełkowych nie stosuje się gotowych półproduktów, niezdrowych tłuszczy czy cukrów. Dietetyk dba także o to, żeby jedzenie było urozmaicone, potrawy nie mogą więc powtarzać się często. Z kolei o wyśmienity smak i piękne podanie dbają doświadczeni kucharze.

Co catering dietetyczny oferuje swoim klientom?

Każda z firm daje do wyboru co najmniej kilka planów żywieniowych. Zwykle znajdziemy tam diety odchudzające, plany dla sportowców, wegetarian oraz dla osób z problemami zdrowotnymi. Można więc zamawiać diety bez glutenu, bez laktozy czy przeznaczone dla alergików. Wielką zaletą cateringu jest fakt, że można uniknąć monotonii smakowej. Tutaj dania są bardzo urozmaicone i ciekawie podane. Firmy cateringowe mają swoje tajemne przepisy, których próżno szukać gdzie indziej. Każdy, kto lubi poznawać nowe smaki a sam na co dzień gotuje przede wszystkim szybko z pewnością doceni możliwość kosztowania nowych potraw.

Dla kogo diety pudełkowe są dobrym rozwiązaniem?

Catering to dobra opcja dla wszystkich tych osób, które potrzebują specjalistycznego żywienia i chcą utrzymywać zdrową dietą. Sprawdzi się on bardzo dobrze także w przypadku osób zapracowanych, które nie mają czasu na zakupy i gotowanie. Wreszcie warto podkreślić, że catering zapobiega marnowaniu żywności. Dostajemy dokładnie tyle, ile potrzebujemy na dany posiłek i nie musimy kupować ani gotować nic dodatkowo.

Dodaj komentarz