Czemu wybieramy ślub w stylu rustykalnym ?

Czemu wybieramy ślub w stylu rustykalnym ?

Śluby bierzemy, od kiedy świat pamięta, organizujemy wesela lub przyjęcia. Ostatnimi czasy dużą sympatią cieszą się śluby oraz przyjęcie weselne organizowane w stylu rustykalnym. Czemu tak się dzieje? Jak dokładnie wygląda taki ślub w stylu prostym ?

To nic innego jak natura. Chcąc stworzyć wyjątkowe i klimatyczne miejsce, sięgamy po starocie. Gardzimy nowymi i typowymi salami weselnymi. Stare odrestaurowane obory, dworki to idealne miejsca. Duże plusy mają również zabytkowe katedry. Młodzi organizują, tam ceremonię chcąc trzymać się stylu. Rezygnujemy z wynajęcia sali w ekskluzywnym kipiącym przepychem pałacach. Coraz częściej organizujemy samą ceremonię w plenerze, czyli poza kościołem czy urzędem gdzie ciężko nawet dekoracjami uciec do stylu, jaki byśmy chcieli uzyskać. Kiedy odnajdziemy już wymarzone miejsce, pozostaje wybór dekoracji.

W tym wypadku w odstawkę idą balony, cekiny czy serpentyny. Sięgamy jednak po ekologiczne papiery, z których tworzone są winietki na stół, zawieszki do butelek na alkohol. Ozdabiamy główną tablicę za parą młodą, przeważa naturalna zieleń. Pięknie prezentują się pnące rośliny np. bluszcz, który w połączeniu z jutowym sznurkiem oraz bieżnikiem jutowym nadają tego wymarzonego klimatu. Tak jak w przypadku balonów, odstawiamy bogate świeczniki. Zastępujemy je słoikami ozdobionymi białą bawełnianą koronką z brązową kokardą.

Często nadpalamy świece dużo wcześniej, aby wyglądały przy gościach na stare, wiekowe. Podkładki pod talerze to drewniane plastry drewna, dużą popularnością cieszą się również drewniane patery. Dzięki niej tort zyskuje plusy, sam tort jest również częścią całości wyglądu. Cukiernicy stają na wysokości zadania i tworzą słodkie arcydzieła do złudzenia przypominające konary drzew, znajdują się na nich cukrowe liście, wycięte inicjały itp. Jak daleko się posuniemy, organizując ślub w takiej stylistyce? Bardzo daleko, limuzyny zamieniamy na dorożki, garbusy, rowery, które ozdobione są metalowymi puszkami na sznurku.

Każdy choćby z filmów kojarzy ten moment, kiedy para odjeżdża spod kościoła a puszki przyczepione do zderzaka samochodu, skaczą i hałasują. W całym szaleństwie niezapomniany o pierwszej z najważniejszych rzeczy podczas tej ważnej ceremonii. Jeśli chcemy, aby goście przybyli na nasze wesele, musimy rozesłać zaproszenia. Zaprosiny w wersji papierowej, ekologiczny papier naturalne suszona lawenda, tekst pisany ręcznie piórem wiecznym.

Kolorystyka stylu rustykalnego to biel, odcienie brązu oraz zieleni, jeśli tylko odpowiednio połączymy tę gamę kolorów, uzyskamy coś wyjątkowego. Każdy pragnie, aby ten wyjątkowy dzień w naszym życiu, zapisał się na długo w pamięci gości. Oczekujemy, że tego dnia uczestnicy będą czuli się swobodnie, jest to jeden z powodów, dla których wybieramy ten rodzaj stylu.

Dodaj komentarz