Dlaczego akurat Warszawa?

Dlaczego akurat Warszawa?

Miasto Warszawa to inspirujące miasto w mazowieckim. Jest to największe miasto naszej ojczyzny i oczywiście wszyscy wiemy o tym ale bardzo często podziw do mieszkańców stolicy spada z każdym dniem. Dużo osób sądzi, iż mieszkaniec Warszawy to taki człowiek noszący czubek nosa wysoko w chmurach i twierdzący, iż absolutnie wszystko wie najlepiej.
Rodowity Warszawiak nieraz z poczuciem wyższyści patrzył na osoby z prowincji naszej Polski, którzy chcieliby pozostać w Warszawie. Uważa to jako chęć pozbawienie dobrych standardów w jakich żyje. Oczywistym jest to, że sporo młodych planuje by pozostać na stałe w centrum Polski no i to nie wynika z faktu, iż bardzo dobrze tu zarobią a również z prostej przyczyny, że w Warszawie prawie zawsze dzieje się sporo rzeczy. Studenci tutaj mają możliwość brania z życia ile mają sił. \No i w całej pełni korzystają z plusów z obecności w Warszawie. Z przyjemnością opuszczają swoją rodzine by zacząć wszystko od nowa w miejscu gdzie ciągle dużo się dzieje.
Niestety łatwo się przekonać, że ta nowa droga do rozrywek nie zawsze jest dobra powinna zdawać sobie sprawę każda rozsądna osoba zamierzająca rozpocząć życie w Warszawie.

Stolica naszego państwa daje młodym ludziom anonimowość, dlatego że jest dość znaczna, iż nawet, gdy robią coś głupiego nie będzie dyskutowało o tym całe nasze miasto. Tam tak szybko się to nie roznosi. Taka rzadka sytuacja ma również kilka czynników ujemnych, ponieważ gdy jesteś przyzwyczajony do dyskusji z sąsiadami lub pogawędek z właścicielem ze sklepiku, to w Wawie nie oczekuj, że zaznasz takiej przyjemności. Ludzie raczej się nie znają i nie wiedzą kim właściwie i właśnie dlatego darzą Ciebie niskim zaufaniem.

Odpowiedz sobie na pytanie czy warto wyjeżdżać do dużo większego miasteczka jakim jest Warszawy? Młodzi chyba wybiorą sami. Perspektywa na wysokie zarobki w niewielkich wsiach jest niska  przede wszystkim dlatego spora część osób wybierze dobrą pracę poza granicami naszego kraju a część przeprowadzkę do większego miasta np. do Warszawy.

Dodaj komentarz