Najczęstsze usterki w laptopach HP

Najczęstsze usterki w laptopach HP

Serwis laptopów hp to niezbyt łatwy kawałek chleba. Pomimo stosunkowo niskiej awaryjności, laptopy marki Hewlett-Packard (od tego pochodzi skrót HP) często trafiają na stoły serwisantów. Jaka jest tego przyczyna? Jest nią… popularność sprzętu produkcji HP. Przez to niskie wartości procentowe stają się wysokimi cyframi. Oto kilka najczęściej występujących usterek w tych solidnych i udanych liniach amerykańskiej marki.

Najczęstsze usterki w laptopach HP

Zalanie

Zalanie to z pewnością jeden z najczęściej wymienianych powodów oddania sprzętu do serwisu. Czasami zdarza się, że klienci nieświadomie zalewają swój laptop wodą, przez co nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić co nastąpiło z ich sprzętem. Serwis laptopów HP http://serwislaptopowlrc.pl/serwislaptopow/hp potrafi zdiagnozować bezbłędnie tego typu usterkę poprzez umiejętne przeanalizowanie płyty głównej i innych podzespołów. W przypadku zalania, łatwo odnaleźć wskazówki zaistnienia tego zdarzenia – są to zacieki i odbarwienia, a także specyficzny sposób działania poszczególnych klawiszy w rejonach dotkniętych zalaniem. Zazwyczaj pomaga dokładne wysuszenie sprzętu. Czasami konieczna jest jednak wymiana podzespołów które uległy zwarciu, a także kolejnych, które ucierpiały w wyniku reakcji łańcuchowej. W przypadku uszkodzenia płyty głównej, może w konsekwencji wystąpić również awaria pamięci RAM.

Usterki matrycy

Usterki matrycy to z kolei zazwyczaj następstwo częstego zamykania i otwierania klapy laptopa. Serwis laptopów hp posiada na stanie części wymienne powiązane z tą usterką. Są to taśmy łączące płytę główną z matrycą, a także zawiasy i ich elementy składowe. W przypadku odbarwień, bądź wypalenie pikseli, niezbędna jest wymiana całej matrycy. Jest to koszt rzędu 200 -400 złotych, w zależności od modelu laptopa. W wypadku wyjątkowo rzadkich modeli, matryce są zamawiane z magazynów zewnętrznych. Prowadzi to do wydłużenia czasu oczekiwania na oddany do naprawy sprzęt.

Zużycie baterii

Zużycie baterii to nieodłączna przypadłość każdego laptopa, nie tylko marki HP. Każda bateria ma przewidzianą przez producenta ilość cykli, którą jest w stanie przepracować. Wraz z upływem czasu, pojemność baterii się zmniejsza, powodując w konsekwencji skrócenie czasu pracy na jednym ładowaniu. Najczęściej następuje w tym wypadku wymiana baterii na nową, dzięki łatwości wymiany – wystarczy odbezpieczyć zatrzask bądź dwa. W porównaniu chociażby do komputerów Apple, serwis laptopów HP pod względem wymieniania baterii jest bardzo łatwy – z korzyścią zarówno dla serwisanta, jak i klienta. Cena usługi będzie dużo tańsza!

Dodaj komentarz