Poznaj bliżej Bytom

Poznaj bliżej Bytom

Bytom to miasto znajdujące się w południowej Polsce i posiadające ponad 160 tysięcy mieszkańców. Jeśli chcesz poznać najnowsze i aktualne wiadomości Bytom to sprawdź co ma do zaoferowania portal faktybytom.pl. Co warto wiedzieć o mieście Bytom, co go wyróżnia i jakie posiada ciekawe i warte uwagi miejsca?

​Muzeum Górnośląskie

Odwiedzając Bytom warto udać się do znanego muzeum, który posiada rozbudowane ekspozycje dotyczące wielu tematów z zakresu archeologii, etnografii, historii oraz przyrody, a także sztuki. Dla spragnionych wiedzy jest dostępna również biblioteka w której można znaleźć wiele historycznych książek. Biblioteka liczy około 50 tysięcy książek, które są poświęcone kwestiom związanym z działalnością muzeum. Warto też wspomnieć o tym, że w tym miejscu funkcjonują stałe wystawy. Można na przykład zobaczyć wystawę o nazwie „Przyroda Górnego Śląska”, co jak sama nazwa wskazuje daje możliwość spojrzenia na świat przyrody w formie 6 wybranych środowisk leśnych. Co ciekawe – wystawa przyrodnicza prezentuje świat przyrody również pod kątem różnych pór roku. Eksponaty są tak umiejscowione, że istnieje możliwość ich oglądania nie tylko z boku jak w każdym muzeum. Możliwe jest spojrzenie z innych kątów, również z przodu lub z góry. Przykładem tego może być diorama na której można zaobserwować dziki w porze zimowej lub zające, które poszukując pożywienia sięgają po rosnące dziko maliny. Odwiedzając muzeum warto też udać się na wystawę przedstawiającą Galerię Malarstwa Polskiego. Jest to stała wystawa dostępna dla odwiedzających w tym muzeum.

​Park Miejski im. Franciszka Kachla

Park znajdujący się w dzielnicy Śródmieście przyciąga swoim interesującym wyglądem i możliwością odpoczynku od zgiełku miasta. Obfite konary drzew znajdujące się w parku skutecznie chronią przed promieniami słońca, a wiele ścieżek znajdujących się w parku motywuje do aktywnych spacerów i uprawiania sportu. Spacerując uliczkami w parku można dotrzeć do znajdujących się tam kortów tenisowych należących do klubu sportowego Szombierki Bytom. Można także znaleźć muszlę koncertową w której organizowane są liczne imprezy artystyczne oraz wiele różnych występów. Na terenie parku znajduje się też pływalnia miejska odkryta, a także dwa stawy. Jeśli chodzi o pływalnię to jest ona podzielona na dwa baseny, jeden z nich jest płytszy, natomiast drugi jest głębszy. Dla najmłodszych udostępniony jest specjalny brodzik wraz z dołączoną zjeżdżalnią. Miejsce to przyciąga ogromną liczbę osób w trakcie największych upałów.

Dodaj komentarz