Skuteczna depilacja skóry

Skuteczna depilacja skóry

Aby depilacja skóry była jak najskuteczniejsza, należy przed jej wykonaniem odpowiednio przygotować zarówno skórę, jak i włoski. Jest to istotne w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów, ale także może pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu i sprawić, że zabieg będzie mniej bolesny. Podobnie, duże znaczenie ma pielęgnacja skóry po wykonaniu zabiegu.

Przygotowania i pielęgnacja będą się różnić w zależności od wybranej metody depilacji. W każdym przypadku skóra powinna być przede wszystkim czysta, pozbawiona balsamu, kremu czy olejków. Ponadto najlepiej zabieg przeprowadzić na lekko rozgrzanej skórze – wtedy pory są rozszerzone, co ułatwia usunięcie włosa.

GOLENIE

Usuwanie włosów maszynką najlepiej przeprowadzić w wannie bądź pod prysznicem. Skóra powinna być czysta. Niezbędne jest użycie pianki lub żelu do golenia, które ułatwią ruch ostrzem maszynki po skórze i ochronią przed podrażnieniem.

Po goleniu – należy dokładnie spłukać pozostałości kosmetyku do golenia, wytrzeć skórę i posmarować ją łagodzącym balsamem, np. 2Seduce After Depilation Silk. W przypadku golenia pach, warto używać dezodorantu, który oprócz świeżości złagodzi podrażnienia oraz spowolni odrost włosów, np. Bio Depiless Roll-On Deodorant.

DEPILACJA WOSKIEM LUB DEPILATOREM

Usuwanie włosów za pomocą depilatora lub wosku jest bardzo skuteczne, ale są to najbardziej bolesne metody depilacji. Dlatego warto przed zabiegiem wziąć gorącą kąpiel i przeprowadzić go tuż po wyjściu z wanny. To pozwoli zmniejszyć odczuwany dyskomfort.

Bardzo istotne jest, aby skóra była dokładnie wysuszona, gładka i nie posmarowana żadnym balsamem czy kremem, gdyż mogą one utrudnić uchwycenie włosków przez pęsety depilatora czy wosk.

Po wykonaniu zabiegu należy nasmarować skórę delikatnym balsamem, w przeciwnym razie na skórze pojawić się mogą czerwone kropki i podrażnienia. Aby uniknąć kłopotliwego wrastania włosków, warto regularnie stosować peeling lub masaż szorstką gąbką. Pomocny jest także krem Keramene.

KREMY DO DEPILACJI

Różne kremy zawierają różne składniki, dlatego w każdym przypadku należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

DEPILACJA LASEROWA

Najlepiej, aby skóra została ogolona ok. 2 tygodnie przed zabiegiem, aby włoski miały przynajmniej 2 mm długości. Nie należy stosować samoopalaczy oraz kremów z retinolem. Jak w każdym przypadku, skóra powinna być czysta i nie posmarowana żadnym kremem w dzień zabiegu.

Nie wolno przeprowadzać zabiegu na świeżo opalonej skórze. Nie zaleca się też stosowania kremów do depilacji na tydzień przed zabiegiem. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Dodaj komentarz