Jaki alkohol na prezent dla kobiety, a jaki dla mężczyzny?

Jaki alkohol na prezent dla kobiety, a jaki dla mężczyzny?

Alkohol dosyć często jest wybierany dla prezent, zarówno dla pań, jak i dla panów. Zanim jednak dokona się wyboru, warto zastanowić się nad tym, jaki trunek sprawi więcej radości kobiecie, a jaki mężczyźnie. 

Jaki alkohol podarować paniom?

To, jaki alkohol na prezent wybrać będzie zależało oczywiście od preferencji konkretnej osoby. Niemniej jednak, można zaryzykować stwierdzenie, że panie preferują lżejsze alkohole niż panowie. Z tego też względu, najprawdopodobniej ucieszą się one z takich trunków jak: 

  • wino
  • likier
  • nalewka 

Bardzo ważne jest jednak to, aby wybrać dokładnie taki rodzaj wina, za którym przepada kobieta, którą chce się obdarować. Niektóre panie lubią wina słodkie, inne wytrawne. Jeżeli nie ma się pewności co do tego, jakie wino lubi konkretna przedstawicielka płci pięknej, można zaryzykować kupno wina półsłodkiego. Jeśli chodzi zaś o likiery czy nalewki, także należy kierować się preferencjami kobiety, której zamierza się wręczyć trunek. 

Z jakiego trunku ucieszą się panowie?

Mężczyźni przepadają zazwyczaj za ciężkimi, wysokoprocentowymi trunkami. Mało prawdopodobne jest więc to, że ucieszą się z wina, chyba że konkretny mężczyzna jest jego koneserem i posiada się na ten temat wiedzę. Wówczas wino będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Co do zasady jednak, panowie ucieszą się zazwyczaj z takich alkoholi jak: 

  • wódka
  • whisky
  • bourbon 

Nie brakuje panów, którzy przepadają za ziołowym likierem, a także za nalewkami. Najlepiej dokonać wyboru zgodnie z preferencjami konkretnego mężczyzny, o ile rzecz jasna są one znane. Jeśli nie, zawsze można dyskretnie podpytać bądź zdecydować się na jakąś uniwersalną opcję. Jako przykład takowej na pewno można wskazać wódkę.

Jak zapakować alkohol na prezent?

Aby alkohol sprawił przyjemność osobie obdarowanej, warto postarać się o jego atrakcyjne zapakowanie. Wydaje się, że można w tym celu wykorzystać ozdobną torebkę. W sklepach nie brakuje przecież torebek na wino, które sprawdzą się także w przypadku niektórych likierów oraz nalewek. Butelkę wybranego alkoholu można także owinąć eleganckim szarym papierem oraz przewiązać kokardą, na przykład w kolorze czerwonym. Dobrym pomysłem może okazać się także przewiązanie butelki tylko i wyłącznie wstążką. Wiele butelek z alkoholem posiada bowiem dekoracyjny kształt. Nie ma zatem potrzeby, aby ukrywać taki trunek w jakiejś torebce. Do alkoholu warto zawsze coś dokupić. W przypadku przedstawicielek płci pięknej mogą być to kwiaty, zarówno cięte, jak i doniczkowe. Jeśli zaś chodzi o panów, zdecydowanie lepszym wyborem będą słodycze. Mogą być to na przykład czekoladki z nadzieniem, a także ulubione ciastka. Do prezentu warto dołączyć kartkę z życzeniami bądź z osobistą dedykacją. 

 

Dodaj komentarz