Jaki prezent na parapetówkę – poznaj najważniejsze kryteria wyboru

Jaki prezent na parapetówkę – poznaj najważniejsze kryteria wyboru

Zaproszenie na imprezę zorganizowaną po to, aby uczcić zakup nowego mieszkania nie może nie cieszyć. Nie oznacza to jednak, że nie wiąże się ono z żadnym dylematem. Jednym z największych jest konieczność odpowiedzi na pytanie o to, jaki prezent na parapetówkę podarować organizatorowi spotkania.

Czym się kierować szukając prezentu?

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie o to, jaki prezent wręczyć organizatorom parapetówki. Z pewnością jednak możemy bez trudu wymienić przynajmniej kilka kryteriów, które dobrze jest brać pod uwagę. Są ro przede wszystkim:

  • wiek osób, które właśnie wprowadziły się do nowego mieszkania,
  • stopień zażyłości, jaki panuje między nami,
  • wielkość samego mieszkania,
  • możliwości finansowe.

Nietrudno się domyślić, że inne upominki wręcza się osobom, z którymi jesteśmy mocno związani, a inne tym, które znamy od niedawna lub jedynie powierzchownie. Czasem pewną rolę odgrywa zresztą nawet to, ile osób mieszka w domu lub w mieszkaniu, w którym organizowana jest parapetówka.

Jakich błędów unikać?

Tylko pozornie każdy prezent na parapetówkę można uznać za jednakowo udany. Osoby mające już za sobą tę imprezę przyznają zresztą, że nietrafione upominki nie zdarzają się wcale rzadko. Na podstawie ich wypowiedzi można zresztą stworzyć katalog zasad, których warto przestrzegać.

Najważniejsza z nich zakłada, że prezent nie powinien przesadnie ingerować w wystrój mieszkania. Jeśli nie wiemy, jaki styl jest tym, który najbardziej kochają gospodarze, nie stawiajmy na nowoczesny zegar albo na wygodny fotel na biegunach. Może się przecież okazać, że nasz upominek wprowadzi do pomieszczenia niepotrzebny chaos kompozycyjny. Z tego samego powodu warto wystrzegać się upominków zbyt drogich. Jeśli już chcemy podarować coś, co ma większą wartość finansową, niech będzie to bon upominkowy do sklepu z meblami i dodatkami, a nie lampa lub zmywarka do naczyń.

Jakie prezenty na parapetówkę będą najlepszym posunięciem?

Często można usłyszeć, że jedynym sprawdzonym prezentem, który ucieszy każdego organizatora parapetówki, jest alkohol. Choć jednak jest to dość powszechne przekonanie, nie jest ono wcale prawdziwe. Ciekawymi rozwiązaniami są także neutralne stylistycznie dodatki do aranżacji, gospodarz ucieszy się więc otrzymując eleganckie świece zapachowe, ramki do zdjęcia albo komplet doniczek. W cenie są także akcesoria do alkoholu, dobrym pomysłem może być więc karafka do wina albo kieliszki do szampana wraz z korkociągiem. Mile widziane są też akcesoria kuchenne. Organizatorzy parapetówki mogli już zaopatrzyć się w garnki, zastawę stołową oraz komplet noży, z pewnością jednak docenią to, że podarowaliśmy im deskę do krojenia. W cenie są też niewielkie sprzęty AFD o mniej oczywistych zastosowaniach takie, jak choćby maszyna do gotowania jajek. Nawet jeśli gospodarze sami nie planowali takiego zakupu, można mieć pewność, że da im on sporo radości.

Dodaj komentarz