Jak bezpiecznie holować samochód

Jak bezpiecznie holować samochód

Jak bezpiecznie holować samochód

Awaria samochodu na drodze może przydarzyć się każdemu z nas. Zazwyczaj nie są to sytuacje zaplanowane i mogą stwarzać zagrożenie zarówno dla kierowcy i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli Twój samochód nagle się zatrzymał i nie chce ruszyć, to konieczne może być odholowanie go do najbliższego mechanika. Zobacz jak bezpiecznie odholować auto i kiedy najlepiej będzie, jeśli zadzwonisz po auto pomoc Świecko.

auto pomoc Świecko

Jak holować auto – krok po kroku

Przed holowaniem należy odpowiednio się do tego przygotować. Zanim zdecydujesz się na tę czynność, sprawdź, czy samochód na pewno nadaje się do tego, aby go holować. W sytuacji, gdy nie działają hamulce, układ kierowniczy lub światła samochód nie może być holowany przed osoby do tego nieuprawnione. W takiej sytuacji należy zadzwonić po auto pomoc Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/ i zostawić holowanie profesjonalnej firmie.

Jeśli wszystkie wymienione wyżej rzeczy działają, to możemy holować auto samodzielnie. Potrzebna jest do tego odpowiednia linka o długości od 4 do 6 metrów oznaczona żółtą lub czerwoną chorągiewką, która jest widoczna dla innych kierowców. Samochód holujący z holowanym trzeba połączyć tak, aby nie było możliwości ich rozłączenia podczas jazdy. Najlepiej jest wykorzystać do tego fabrycznie wbudowane do auta haki. Zakazane jest montowanie liny do zderzaka, wahacza itp.

Samochód holowany musi być odpowiednio oznaczony i widoczny na drodze. Należy z tyłu po jego lewej stronie przymocować trójkąt odblaskowy a w przypadku złej widoczności włączyć światła pozycyjne.

Co jeszcze należy wiedzieć o holowaniu auta? Przede wszystkim należy trzymać się prędkości. W terenie zabudowanym będzie to 30 km/h, a poza terenem zabudowanym 60 km/h. Dodatkowo zarówno osoba kierująca pojazdem holowanym, jak i kierowca pojazdu, który holuje, muszą stale być skupieni i kontrolować co się dzieje. Przed rozpoczęciem holowania należy ustalić znaki, które będą informować o konieczności zatrzymania się lub wykonania manewru może to być np. znak ręką. Należy zachowywać odpowiedni dystans między autami. Zaleca się też, aby w samochodzie holowanym był kierowca bardziej doświadczony, ponieważ jazda nim jest trudniejsza.

Pomoc drogowa

W przypadku awarii auta lepszym rozwiązaniem niż samodzielne holowanie auta będzie wezwanie lawety Świecko. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie i będziemy mieli pewność, że nasz samochód zostanie przetransportowany w odpowiedni sposób. Możemy też skorzystać z usługi holowanie 24h Świecko. Nawet jeśli auto ulegnie awarii w środku nocy, to możemy liczyć na profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz