Osiemnastka w lokalu – to jest to!

Osiemnastka w lokalu – to jest to!

“18” urodziny

Huczne imprezy z okazji osiemnastych urodzin stają się coraz bardziej popularne. Nikogo nie dziwi już wynajmowanie lokalu z tej okazji. Wiele restauracji oferuje organizację imprezy dostosowanej zarówno do wieku jak i upodobań klientów. Dużym powodzeniem cieszą się imprezy tematyczne, np. w stylu lat 80. Nie dość, że podczas zabawy panuje nastrojowy klimat, to klient nie musi się o nic martwić. Kelnerzy zatroszczą się o każdego gościa, a świeżo upieczony osiemnastolatek może dać ponieść się zabawie.

Jaki budżet będzie nam potrzebny

Jeśli jako rodzic solenizanta martwisz się, że impreza w lokalu będzie za droga możesz prędzej ustalić z dzieckiem na ile możecie sobie pozwolić. Wyprawienie osiemnastki w lokalu może być formą prezentu. Ponadto z góry ustal z menadżerem restauracji czy klubu menu. Poza zimnymi, słonymi przekąskami na stołach powinno się pojawić chociaż jedno ciepłe danie. A najlepiej dwa… zupa na początku imprezy i kolejne ciepłe danie w środku. Pamiętaj, że osiemnaste urodziny wiążą się z alkoholem. Tak to już jest, że dzieciaki wkraczając w dorosłość niekiedy trochę się zapominają. Ciepłe potrawy pobudzą nieco żołądki gości i choć w pewnym stopniu zapobiegną późniejszym problemom. Możesz negocjować i zamiast większej liczby przekąsek poprosić o opcję z dwoma bardziej treściwymi potrawami. Wszystkim wyjdzie to na dobre, być może twojemu portfelowi też.

Osiemnastka w lokalu – to jest to!

Osiemnastka w lokalu nie może odbyć się bez muzyki. Wiele lokali ma oprawę muzyczną wliczoną w cenę imprezy. Jednak niektóre pobierają dodatkowe opłaty, np. za profesjonalnego DJ-a. Zanim zdecydujesz się na konkretny lokal dowiedz się na co możesz liczyć. Nie zniechęcaj się, jeżeli będziesz musiał szukać DJ-a na własną rękę. Przeanalizuj najpierw koszty. Może się okazać, że znajoma osoba świetnie radzi sobie z muzyką i z chęcią dorobi sobie na imprezie osiemnastkowej. Tak czy inaczej warto urządzić osiemnastkę w lokalu, bo będzie tam zdecydowanie więcej miejsca do tańca niż w domu. A raczej młodzi goście nie chcą przesiedzieć całej zabawy przy stołach. Ponadto masz pewność, że w środku imprezy  sąsiad nie zapuka do drzwi z pretensjami, że jest za głośno.

Inne plusy organizacji przyjęcia w lokalu

Kolejną kwestią przemawiającą za osiemnastką w lokalu jest samo przygotowanie imprezy. Sprawa jest prosta – nie robisz nic. Zadaniem twoich rodziców jest głównie omówienie wszystkich szczegółów i oczywiście należna opłata. Porównując to do organizowania imprez w domu to wcale nie tak dużo… Nie ma konieczności biegania po sklepach i przygotowywania dań dla gości. W czasie imprezy możesz bawić się razem z innymi bez obaw, że czegoś nie dopilnujesz. Po skończonej imprezie nie zastaniesz pełnego zlewu naczyń i brudnego domu. Idziesz na gotowe i bawisz się dobrze. Osiemnastka w lokalu – to jest to!

Dodaj komentarz