Co mają zdziałać warsztaty rozwojowe?

Co mają zdziałać warsztaty rozwojowe?

Warsztaty rozwojowe to zajęcia, dzięki którym można zwiększyć swoją siłę wewnętrzną zgodnie z tym, z czym obecnie się mierzysz. Nasz system myślowy jest czymś, co budujemy przez całe swoje życie. To jak nigdy niekończący się, interesujący projekt, ciągle wzmacniany fundament naszej wewnętrznej mocy.

Siła jest nam potrzebna, bo nas wzmacnia od środka, bo pozwala nam być silniejszymi, poprawia naszą jakość życia i wspiera realizację naszych planów, celów i marzeń. Moc jaką posiadamy pozytywnie wpływa na wiele obszarów funkcjonowania: na życie osobiste, na życie w rodzinie, wśród znajomych, na pracę, witalność i zdrowie. Warsztaty inspirują do poszukiwań i odkrywania siebie, dają wiedzę i praktyczne umiejętności. W ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalają uczyć się, rozwijać, doświadczać, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi. Zatem codzienne zdarzenia i trudne wyzwania sukcesywnie nas osłabiają. Pod naciskiem oczekiwań (swoich i innych ludzi) łatwo zapominamy o swoich najmocniejszych stronach, talentach i zdolnościach. Natomiast prawdziwa siła wewnętrzna jest tym, co Ty o sobie myślisz, jak siebie traktujesz, jak o siebie dbasz, na co według siebie zasługujesz. Aby zacząć prawdziwie kochać innych, najpierw trzeba pokochać siebie.

Aby wzrastać, rosnąć w siłę i cieszyć się życiem, warto zapewnić sobie ciągły rozwój osobisty. Bo wewnętrzna siła mentalna podobna jest do mięśni – jednorazowo wyćwiczona przez osobę nie wystarczy. Należy ją rozwijać te umiejętności ciągle, w odpowiedni sposób. Rozwój osobisty odbywa się poprzez codzienne budowanie samoświadomości: im więcej wiesz, tym więcej rozumiesz, tym więcej możesz zmienić. Natomiast szkolenia, które są obecnie dostępne, aby wzmocnić swój stan wewnętrzny to: asertywność, zarządzanie stresem i siłę wewnętrzną. Zajęcia są przygotowane i prowadzone w sposób ciekawy, na nowych metodykach, mocno osadzone w praktycznych rozwiązaniach. Niewielkie grupy pozwalają na indywidualną pracę i przyglądanie się każdej osobie.

Dodaj komentarz