Czy możemy ozdabiać świąteczną choinkę?

Czy możemy ozdabiać świąteczną choinkę?

Podstawowa ozdoba, jaką możemy zobaczyć na większości choinek ludzkich,, to oczywiście nic innego jak bombki szklane, które są niezwykle popularne ze względu na swoje piękno i różnorodność. Fabryki i przedsiębiorstw zajmujące się produkcją bombek posiadają bardzo duży asortyment wszelkich produktów wyrabianych ze szkła, a bombki stanowią dość znaczną część tych produktów. Oczywiście bombki na choinki są wyrabiane z bardzo cienkiego szkła, ponieważ nie mogą one posiadać zbyt wielkiej wagi, zważywszy na to, że na drzewku będzie ich wisiało całe mnóstwo. Oczywiście konsekwencją tego, że bombki są produkowane z cienkiego szkła jest to, że są dość kruche i każde większe czy mocniejsze uderzenie, czy nawet upadek z niewielkiej wysokości spowoduje, że dana bombka rozpadnie się w drobny mak.

Bombki są robione poprzez wydmuchiwanie, czyli człowiek, który produkuje bombki musi mieć dość mocno wyszkolone płuca i powinien doskonale znać się na tym, co robi, ponieważ jest to trudna technika produkcji. Imitacja prawdziwych bombek to oczywiście bombki plastikowe. Coraz częstej ludzie wolą kupić bombki plastikowe, ponieważ nieraz posiadamy w domach małe dzieci, które oczywiście są niesforne i próbują dotknąć wszystkiego, co im się podoba, lub tego, co je fascynuje, oczywiście bombki są zazwyczaj kolorowe, co oczywiście będzie przyciągało uwagę dzieci i to w znacznym stopniu, dlatego właśnie ludzie wolą bombki plastikowe, ponieważ podczas zabawy dziecko nie ma szans na rozbicie, jakiej bombki, a co za tym idzie nie zrobi sobie krzywdy o pokruszone szkło, ani oczywiście my nie poniesiemy strat, jakie na pewno powstałyby w przypadku zniszczenia bombki albo kilku. Bombki plastikowe najczęściej są o wiele tańsze od bombek plastikowych, ponieważ proces tworzenia i co najważniejsze transport bobek plastikowych jest o wiele tańszy niż bombek szklanych. Jeżeli nie chcemy stwarzać zbytniego zagrożenia naszemu paluszkowi, czy nawet trochę starszym dzieciom powinniśmy kupować bombki plastikowe, które też są ładne.

Słodycze również można wieszać na drzewku choinkowym jako ozdobę. Dawniej w trudnych czasach nie było dostępu do pięknych bombek ani tego typu ozdób wtedy wykonywano je samodzielnie z orzechów oraz słodyczy. Najbardziej znanymi słodyczami zawieszanymi na choinkowe drzewko były lizaki oraz pierniki. Lizak to forma słodyczy, która zaczepiona jest na długim patyczku. Lizak służy wyłącznie do lizania.

W dawnych czasach najlepiej do wieszania nadawały się lizaki długie, które były pakowane w sreberka pięknie mieniące się. Następną słodkością zawieszaną na choince były pierniki. Pierniki to rodzaj ciastek. Ich wygląd musiał być typowo wigilijny, dlatego najczęściej miały formę gwiazdek oraz ozdób choinkowych. Ciastka tego typu gospodyni przygotowywała znacznie wcześniej – jest zasada piernik im starszy tym lepszy. Piernik musiał nabrać również odpowiedniej twardości, aby się nie kruszył i można było go zawiesić na gałązkach. Pierniki i lizaki należały do najsmaczniejszych ozdób choinkowych, cieszyły się dużym powodzeniem, ponieważ później można było je zjeść.

Choinka jako pozytywne drzewko, które wszystkim kojarzy się jedynie z świętami i oczywiście z prezentami. Ludzie bardzo lubią prezenty, ponieważ są one miłe i potrafią każdemu poprawić humor. Oczywiście choinki nie stoją w domach cały rok, ale jedynie około miesiąca, tak jak trwają święta. Choinka to nic innego jak drzewo rosnące w lasach. Jest to drzewo z rodziny iglastych, a więc co za tym idzie nie gubi swoich igieł na zimę i co najważniejsze nie traci koloru, dzięki czemu cieszy nas ludzi swoim zielonym kolorem przez cały okrągły rok. Ludzie muszą w końcu się trochę zastanowić nad tym, co robią i przestać nadmiernie wycinać lasy, ponieważ z całą pewności w późniejszym terminie zaszkodzi to i nam ludziom, którzy nie wycinamy drzew, ale korzystamy na tym, że inni to robią. Chinki jednak najczęściej są kupowane przez ludzi ze specjalnych szkółek, które są nastawione na hodowlę tych drzew, a sprzedają je tylko raz do roku, ale za to w bardzo dużej ilości. Oczywiście nie wolno samemu wycinać choinek z lasu. Choinka jest zielonym drzewkiem, które rośnie najczęściej w lesie, ale też w naszych ogródkach.

Choinka jest uznawana za symbol świąt bożego narodzenia. Choinki nalezą do drzew iglastych, ponieważ zamiast liści posiadają liczne igiełki. Choinkę ubiera się na święta, ludzie czynność tą wykonują z dużym wyprzedzeniem albo dopiero w dniu świąt. Drzewko to ubierają najczęściej dorośli wraz z dziećmi. Na choinkę alby ja ozdobić zakłada się różne ozdoby. Ozdoby takie można kupić lub wykonać samodzielnie. Na święta choinka może być żywa, czyli zasadzona w doniczce, takie drzewko należy regularnie podlewać i dbać o nie, ponieważ szybko gubi igły. Wyróżniamy także choinki sztuczne te z kolei nadawaj się od wielokrotnego użytku, wystarczy je tylko trochę odświeżyć. Choinki takie maja jednak jedna dużą wadę a mianowicie nie pachną. Chinka sztuczna składa się z podstawy, środka i trzonu, na którym zakłada się gwiazdę betlejemska. Choinkę sztuczną można najczęściej kupić w sklepie lub markecie.

Dodaj komentarz