Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Podawanie danych wrażliwych w Internecie zawsze jest objęte większym lub mniejszym ryzykiem. Istnieje możliwość ich wykradnięcia, ale dotyczy to niebezpiecznych stron. Jeśli właściciel witryny nie zainwestuje w dobry hosting z SSL, to niestety jego serwis będzie wzbudzał podejrzenia. Każda przeglądarka poinformuje użytkownika, że wejście na stronę bez szyfrowania stanowi potencjalne ryzyko. Wiele osób rezygnuje z odwiedzenia witryny internetowej, co oczywiście wiąże się ze stratą dla jej właściciela, wpływa negatywnie na wizerunek firmy.

Jak działa hosting SSL?

Certyfikat SSL powinien stać się nieodzownym elementem każdej strony internetowej, na której wykorzystywane są dane wrażliwe. Jest on specjalnym protokołem zapewniającym bezpieczne połączenia internetowe, poufność transmisji danych. SSL szyfruje dane wpisywane przez użytkowników certyfikowanej stronie www. Ma ona szerokie zastosowanie, odznacza się łatwą obsługą. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jeszcze nikomu nie udało się przejąć danych zaszyfrowanych przez SSL. Korzystają z niego sklepy internetowe, serwisy aukcyjne itd. Działanie certyfikatu SSL jest wieloetapowe. Wszystko przebiega bardzo szybko, a rozpoczyna się od wykonania próby otwarcia danej strony www przez użytkownika z poziomu przeglądarki. Wysyła ona prośbę do serwera, a on zwraca jej odpowiedź wraz z kopią certyfikatu SSL. Kolejnym etapem jest zweryfikowanie jego ważności i poprawności przez przeglądarkę. Ponowne wysyła ona odpowiedź do serwera, a ten generuje zaszyfrowany klucz. Za jego pomocą przeglądarki może przesłać bezpiecznie dane podane przez użytkownika. Na koniec serwer odszyfrowuje przesłany klucz i pozwala na przesyłanie zaszyfrowanych danych.

Dlaczego hosting z certyfikatem SSL jest tak ważny w przypadku każdej strony internetowej?

Jeśli ktoś nadal myśli, że certyfikat SSL jest czymś mało istotnym, to powinien poznać powody, dla których warto wyposażyć w niego stronę internetową. Kluczową kwestia jest to, że certyfikat SSL odznacza się niezawodnością. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Chroni przed atakami cyberprzestępców, nie pozwala na wychwycenie danych wrażliwych przez hakerów. Jeśli witryna internetowa przechowuje wiele danych osobowych, to wręcz koniecznością staje się zainwestowanie w solidny hosting z certyfikatem SSL. Można mieć pewność, że wszystko będzie zaszyfrowane specjalnym algorytmem, który jest praktycznie nie do złamania nawet przez profesjonalistów.

Strony www mające zainstalowany certyfikat SSL powinny wiedzieć, że ma to pozytywny wpływ na pozycjonowanie. Jest elementem decydującym w dużej mierze o to, jaką pozycję uzyska witryna internetowa w rankingu. Przeglądarki traktują strony bez SSL jako niebezpieczne i ostrzegają przed wchodzeniem w niej użytkowników. Certyfikat SSL zapewnia wysoką wiarygodność i wzbudza zaufanie. Nie trzeba martwić się bezpieczeństwo podawanych danych, żadna osoba niepożądana nie będzie mogła ich modyfikować ani nawet podejrzeć. Zapewnia on także ochronę przed phishingiem, czyli przed wyłudzeniem danych za pomocą fałszywej strony utworzonej przez oszustów.

Dodaj komentarz