Manicure japoński – jakie daje efekty?

Manicure japoński – jakie daje efekty?

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Warto więc poświęcić odrobinę czasu na ich pielęgnację i wykonać popularny w ostatnim czasie manicure japoński. Taki zabieg pozwala zregenerować nawet bardzo zniszczoną płytkę paznokcia. Jakie efekty daje manicure japoński i czy można wykonać go samodzielnie w domu? Sprawdź!

Czym jest manicure japoński?

Manicure japoński to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Wszystko to za sprawą jego skuteczności w odbudowie zniszczonej płytki paznokcia. Polega on na wcieraniu specjalnej pasty w płytkę paznokcia, która jest bogata w witaminy i minerały. Następnie płytkę pokrywa się pudrem, a efekty zabiegu są zaskakująco dobre. Po takiej pielęgnacji paznokcie stają się zdrowsze, twardsze i lśniące.

Zabieg ten jest polecany osobom, które mają słabe, rozdwajające się i łamliwe paznokcie. Manicure na zniszczone paznokcie można stosować np. po długotrwałym nakładaniu hybrydy i żelu. Osłabione po hybrydzie paznokcie potrzebują odżywienia a manicure stosowany od setek lat przez Japonki ma w tym pomóc.

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić miejsce zabiegu, zmatowić płytkę pilnikiem i nadać paznokciom odpowiedni kształt. Podczas zabiegu kosmetyczka wciera szybkimi ruchami pastę zawierającą substancje odżywcze w płytkę paznokcia. Pasta nadaje płytce blasku, odżywia paznokcie i wzmacnia je. Zawiera ona m.in.: witaminę A i E, keratynę i pyłek pszczeli. Po nałożeniu pasty stosuje się specjalny puder, który także wmasowuje się w płytkę paznokcia. W tym zabiegu najważniejsze jest umiejętne wcieranie produktów. Zabieg można powtarzać kilkakrotnie w odstępach kilku tygodni.

Manicure japoński – właściwości

Taki rodzaj manicure ma za zadanie przede wszystkim wzmocnić kruche i osłabione paznokcie. Zabieg pozwala także wyrównać płytkę paznokcia i nadaje jej zdrowego blasku. Jeśli domowe sposoby odżywienia paznokci nie przynoszą efektów, to manicure na zniszczone paznokcie metodą japońską jest właśnie dla Ciebie. Substancje zawarte w paście, którą wmasowuje się w paznokcie, pobudzają je do wzrostu. Możesz także pozbyć się nieestetycznych przebarwień, które często powstają po zastosowaniu lakierów z mocnym pigmentem.

Do właściwości manicure japońskiego można zaliczyć: regenerację płytki paznokcia, poprawę wyglądu nawet bardzo zniszczonej płytki, zniwelowanie przebarwień, nadanie blasku i zdrowego wyglądu dłoniom. Taki zabieg jest ratunkiem dla kobiet, które przez długi czas stosowały manicure hybrydowy lub żelowy. Paznokcie po takich zabiegach są słabe, matowe i łamliwe. Z tego względu coraz więcej Pań zaczęło sięgać po manicure japoński, który skutecznie pomaga uporać się z problemem zniszczonej płytki paznokcia.

Zestaw do manicure japońskiego

Zabieg na zniszczone paznokcie można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy kupić kilka niezbędnych rzeczy, czyli: pilnik, blok polerski, płyn do zmiękczania skórek i drewniane szpatułki. Oczywiście to nie wszystkie rzeczy, które są potrzebne do wykonania zabiegu, potrzebny będzie także zestaw do manicure japońskiego. W zestawie powinna znaleźć się specjalna pasta, puder, polerka i szpatułka do nakładania produktów. Zwróć uwagę na skład produktów, które będziesz wcierać w paznokcie. Powinien być on jak najbardziej naturalny. Poradnik jak wykonać manicure japoński znajdziesz w internecie. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie, to możesz skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. Cały zabieg trwa ok. 30-40 minut i kosztuje mniej niż 100 zł.

Dodaj komentarz