Głębokie zmarszczki na czole

Głębokie zmarszczki na czole

Zmarszczki na czole są zazwyczaj dość głębokie, bardzo zauważalne i niezbyt estetyczne. Powstają najczęściej na skutek negatywnych emocji, jednak mogą pojawić się także z racji predyspozycji skóry. Odpowiednia pielęgnacja i skoncentrowany krem przeciwzmarszczkowy zdecydowanie ułatwią wygładzenie twarzy, do którego dąży każda dojrzała kobieta.

Nieproszony gość – zmarszczki na czole

Predyspozycje do pojawiania się zmarszczek na twarzy dziedziczymy w genach. Również fakt pojawienia się ich później lub wcześniej jest od tego uwarunkowany. Najważniejszą kwestią w występowaniu zmarszczek jest jednak rodzaj posiadanej cery – i tak cera tłusta starzeje się zdecydowanie później niż wszystkie inne, natomiast domeną cery suchej jest szybki proces pojawiania się zmarszczek.

Wpływ na szybkie pojawianie się zmarszczek ma również stan cery oraz tryb prowadzenia życia. Z wiekiem skóra traci elastyczność i jest osłabiona przez szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jest to proces, którego nie da się uniknąć, natomiast można go opóźnić i delikatnie zniwelować jego efekty.

Najczęściej zmarszczki na czole pojawiają się, gdy jesteśmy zmartwieni, zezłoszczeni bądź gdy coś nas zaskoczy. Tworzą się poziomo, na szerokości całego czoła i skutecznie szpecą twarz.

Domowe sposoby na zmarszczki na czole

Jednym z podstawowych sposobów opóźniania procesu starzenia się skóry jest zdrowy tryb życia:
dieta bogata w witaminy A, C, E oraz K – nie można więc zapominać o codziennym spożywaniu świeżych warzyw oraz owoców;
picie dużej ilości wody – co najmniej 12 szklanek dziennie, aby odpowiednio nawilżyć skórę od wewnątrz;
sen – najbardziej odpowiednią ilością snu jest ok. 7-8 h, wtedy kondycja skóry jest znacznie lepsza;
krem do twarzy z filtrem UV – ważne jest, aby chronić cerę przed bardzo wysuszającym działaniem promieni słonecznych;
unikanie palenia papierosów oraz dymu tytoniowego;
peelingi – regenerują skórę i niwelują mniejsze zmarszczki na czole;
sok marchewkowy – poprawia wygląd i koloryt skóry oraz dostarcza jej niezbędnych witamin.
Krem przeciwzmarszczkowy

Nie oszukujmy się – wyżej przedstawione sposoby tylko w delikatny sposób zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Jeśli naprawdę chcesz wytoczyć walkę swoim niedoskonałościom i mieć piękną cerę, powinnaś zainwestować w skuteczny krem przeciwzmarszczkowy. Ten od Vichy z serii Idealia zawiera skoncentrowaną formułę, która działa nawet na głębokie zmarszczki na czole. Dobrze nawilżona twarz znacznie mniej się marszczy, jest pełna blasku i wygląda znacznie młodziej.

Przed podjęciem decyzji o bardziej radykalnych metodach – np. zastrzykach z botoksu – sięgnij po krem przeciwzmarszczkowy. Jeśli szukasz większego wyboru skutecznych kremów, zapoznaj się z całą ofertą kosmetyków Vichy. Zmarszczki na czole to dla większości kobiet prawdziwy, doskwierający problem. Jednak dzięki przestrzeganiu kilku zasad codziennej pielęgnacji oraz odpowiednim kosmetykom, można zdziałać cuda i mieć piękną cerę w każdym wieku!

Dodaj komentarz