Zabiegi na twarz – czego unikać przed i po?

Zabiegi na twarz – czego unikać przed i po?

Przez kilka godzin po zabiegu nie myj i staraj się nie dotykać twarzy, ona zupełnie tego nie potrzebuje, wszak podczas sesji kosmetycznej poddawana była oczyszczaniu, masażom i innym zabiegom, teraz więc w spokoju chłonie dobro jakim została potraktowana. By efektywnie mogła chłonąć, nie możesz jej przeszkadzać.

Wstrzymaj się z depilacją

W kilka dni po zabiegu na twarz niewskazana jest depilacja – ani woskiem, pęsetą ani żadną inną metodą. Po pielęgnacji powinnyśmy dać skórze odpocząć przez trzy-cztery dni.

Nie wyciskaj

Po zabiegu pozostały na skórze zaskórniki? Jesteś wściekła, bo oczekiwałaś natychmiastowej i stuprocentowej poprawy jakości skóry Twojej twarzy. Nie wszystkie zmiany są jednak w stanie zniknąć w okamgnieniu, potrzeba cierpliwości i systematycznej, konsekwentnej pracy nad kondycją skóry. Nie możesz w akcie desperacji uciec się do metod drastycznych i zacząć wyciskać punktowe krostki – to nie tylko uwypukli istniejące niedoskonałości, ale także może się przyczynić do ich rozprzestrzenienia w inne rejony twarzy.

Unikaj słońca jak ognia

Po pielęgnacji twarzy chroń ją przed promieniami słonecznymi. W ramach większości zabiegów pielęgnujących pojawia się peeling, którego istotą jest jak wiadomo usunięcie złuszczającego się naskórka i odsłonięcie gładkich, pięknych i nienaruszonych warstw skóry. Nie trudno się zatem domyślić, że poddana peelingowi skóra będzie znacznie gorzej reagować na słońce, czego następstwem nawet najmniejsza dawka promieni może zaowocować szczypaniem, przebarwieniami i innymi nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Szerokie rondo kapelusza powinno Ci towarzyszyć co najmniej przez kilka dni po zabiegu.

Nie zapominaj o wodzie

Woda nie tylko nas poi, ale także nawilża całe nasze ciało. Woda to balsam dla naszych narządów, który jak żaden kosmetyk działa od wewnątrz. Po zabiegach pielegnacyjnych twarzy odpowiednie nawilżenie jest szczególnie ważne, to od wewnątrz wspaniale wesprze działanie zastosowanych na skórze kosmetyków.

Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach poczynionych zabiegów – zarówno tych zrealizowanych w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym powinnyśmy sprawować szczególną pieczę nad skórą przez kilka kolejnych dni po pielęgnacji. Nieprawidłowe postępowanie ‘post factum’ odbije się na naszej skórze, będziemy miały poczucie starconego czasu, energii i pieniędzy, a skóra zamiast zacząć żyć nowym lepszym życiem w akcie obrony zamanifestuje swoje niezadowolenie. Pamiętajmy, że to cierpliwość, konsekwencja i czas są najlepszymi sprzymierzeńcami pięknej, zdrowej skóry.

Dodaj komentarz