Jak przygotować skromne wesele na 30 osób?

Jak przygotować skromne wesele na 30 osób?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się w sposób skromny uczcić dzień swojego ślubu. Nie wszyscy chcą mieć duże i huczne wesela na ponad 100 osób. Coraz częściej parom młodym wystarcza zorganizowanie krótkiego przyjęcia z uroczystym obiadem. Poniżej przedstawiamy kilka rad na temat tego, jak przygotować skromne i eleganckie przyjęcie weselne.

Kiedy zacząć przygotowania?

Przygotowania skromnego przyjęcia weselnego wbrew pozorom zabiera trochę czasu i warto rozpocząć je kilka miesięcy wcześniej. Okres około 6 miesięcy to wystarczający czas na to aby zarezerwować wszystkie usługi. Należy pamiętać, że podobnie jak przy wystawnym weselu trzeba będzie tutaj zorganizować cały szereg działań, które są niezależne od wielkości wesela. Chodzi tu przede wszystkim o zakup strojów ślubnych czy formalności urzędowe i kościelne.

Od czego zacząć przygotowania do skromnego ślubu?

Na wstępie razem z partnerem należy zastanowić się nad charakterem ślubu i zdecydować czy będzie to ślub kościelny czy tylko cywilny. Bardzo ważnym etapem jest przygotowanie listy gości. Od tego ile osób zaprosimy oraz z jak daleka one przyjadą będzie zależała dalsza organizacja uroczystości. Jak najwcześniej trzeba wybrać też miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie. W najlepszych restauracjach zwykle trzeba terminy rezerwować na kilka miesięcy wcześniej. Nieco łatwiej jest wtedy gdy młodzi decydują się swój ślub zorganizować w dniu innym niż sobota, na przykład w piątek wieczorem.

Etapy przygotowywania skromnego ślubu

Na samym wstępie należy rezerwować fotografa i jeśli jest taka potrzeba to także usługę filmowania imprezy. U tego typu usługodawców są długie terminy oczekiwania. Jeśli na przyjęciu ma być muzyka na żywo to również należy wcześniej zarezerwować zespół. W tym czasie warto też udać się do restauracji podpisać umowę i ustalić ogólne założenia dotyczące uroczystego obiadu. Nieco później należy zarezerwować samochód, który zawiezie młodych do ślubu oraz rozpocząć formalności w kościele. Każda młoda para powinna zdawać sobie sprawę z tego, że sprawy kościelne zajmą dość dużo czasu bo trzeba uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich oraz w kursie w poradni rodzinnej. Jeśli pani młoda chce mieć suknię ślubną szytą na miarę to również powinna zając się tym możliwie jak najwcześniej bo w salonach sukien ślubnych także są rezerwacje terminów. Z zakupem stroju ślubnego dla pana młodego jest nieco łatwiej, bo zwykle można elegancki garnitur kupić od ręki, niekiedy jedynie potrzebne są niewielkie poprawki krawieckie. Na dwa, trzy miesiące przed ślubem pani młoda powinna zarezerwować sobie termin u kosmetyczki na makijaż i paznokcie oraz u fryzjera na uczesanie. Należy też pamiętać o wszelkich dekoracjach związanych ze ślubem. Chodzi tutaj o udekorowanie kościoła, sali weselnej, samochodu i zamówienie bukietów ślubnych. Młodzi powinni też zastanowić się też czy chcą swoim gościom wręczać podziękowania i zabezpieczyć ich zakup. Około 3 miesiące przed ślubem warto wydrukować zaproszenia. Termin powinien być nieco dłuższy jeśli młodzi chcą mieć zaproszenia w pełni personalizowane. Gości zapraszamy na około 2 miesiące przed ślubem. Miesiąc przed planowaną datą należy udać na spotkanie do restauracji. Tam omawia się wszystkie szczegóły związane z menu, wyborem alkoholi oraz ze scenariuszem całego wieczoru.

Jak wyglądają małe przyjęcia weselne?

Na skromne przyjęcia weselne zwykle zaprasza się tylko najbliższą rodzinę a liczba gości oscyluje w przedziale od 20 do 40 osób. Z tej okazji organizuje zwykle się uroczysty obiad, który trwa około pięć godzin. Najczęściej jest to impreza przy stołach, przy dźwiękach muzyki, jednak rzadko kiedy występuje część taneczna. Skromne śluby mają swój niewątpliwy urok. Dzięki temu, że zaprasza się na nie mniej osób są to imprezy kameralne, gdzie para młoda ma okazję na spokojnie porozmawiać ze wszystkimi gośćmi.

Dodaj komentarz