Jak znaleźć miłość w Internecie?

Jak znaleźć miłość w Internecie?

Znalezienie drugiej połowy nie zawsze jest prostą sprawą. Im jesteśmy starsi tym trudniej jest znaleźć nam kogoś odpowiedniego dla siebie. Osoby młode wchodzą w związki niejako naturalnie, poznając się na imprezach, w szkole, przez przyjaciół. Gdy jesteśmy starsi a najbliższe otoczenie dawno pozakładało rodziny, coraz trudniej jest poznać kogoś nowego. Z pomocą przychodzą więc portale randkowe.

Jak korzystać z portali randkowych?

W sieci znajdziemy wiele portali randkowych. Są wśród nich zarówno portale bezpłatne jak i te wymagające opłacenia abonamentu. Większość portali randkowych przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców. Są jednak i takie, które kierują swoją ofertę do wybranych grup, na przykład: do rolników, samotnych rodziców czy katolików. Jeśli chodzi o techniczne korzystanie z portali randkowych to wszędzie wygląda to podobnie. Na początku trzeba się zarejestrować oraz stworzyć swój profil. Choć dodawanie zdjęć zwykle nie jest obowiązkowe to warto to zrobić, bo takie profile mają najwięcej wyświetleń. Oprócz tego podajemy podstawowe informacje o sobie takie jak: miejsce zamieszkania, wiek, wzrost, wykształcenie. Zwykle jest także oddzielne pole, gdzie według uznania, można wpisać kilka zdań o sobie. Jest to dobre miejsce na to, by opisać jak lubimy spędzać czas wolny oraz jakiego partnera poszukujemy.
Aby znaleźć interesujących kandydatów wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Użytkownicy najczęściej zaznaczają miejsce zamieszkania i przedział wiekowy. Gdy dodamy zbyt wiele kryteriów lista wyników może być bardzo krótka. Znajomość wirtualną nawiązujemy w ten sposób, że piszemy do osób, które wydają nam się ciekawe. Dalsze losy znajomości bywają różne. Jedni piszą dalej na portalu, inni przerzucają się na email, SMS albo portale społecznościowe lub po prostu do siebie dzwonią. Zazwyczaj po kilku dniach lub tygodniach wirtualnej znajomości przychodzi czas na poznanie się na żywo.

Realne randki zapoczątkowane na portalach randkowych

Badania pokazują, że duża część znajomości z portali randkowych kończy się po pierwszym spotkaniu na żywo. Dzieje się tak dlatego, że nasze wyobrażenie o drugiej stronie powstałe po komunikacji wirtualnej zwykle nie pokrywa się z tym, co zastaniemy na żywo. Mimo wszystko takie spotkania zwykle są miłe i choć strony do siebie nie pasują i nie decydują się kontynuować znajomości to jest to dobre doświadczenie. Oczywiście nie warto się zrażać i trzeba poznawać kolejne osoby wszak w otoczeniu każdego z nas nie brakuje udanych związków, które powstały właśnie w wyniku znajomości z Internetu.

Dodaj komentarz