Jak wybrać dobrą odzież roboczą? Powinieneś pamiętać o tych wymaganiach

Jak wybrać dobrą odzież roboczą? Powinieneś pamiętać o tych wymaganiach

Odzież robocza jest bardzo często spotykana w zakładach pracy. Jeśli specjalna odzież jest niezbędna do tego, aby wykonywać obowiązki zawodowe, lub ma ona na celu zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, to w obowiązku pracodawcy leży jej przekazanie pracownikom. Warto jednak pamiętać, że nie powinny to być przypadkowe produkty, a odzież robocza powinna spełniać konkretne wymagania. Dzięki temu zapewni ona wysoki poziom ochrony pracownikom, a jej noszenie nie będzie sprawiało dyskomfortu.

Jak wybrać odzież roboczą dla pracowników?

Odzież robocza powinna być dopasowana do obowiązków, jakie ma wykonywać dany pracownik. Inne ciuchy i akcesoria sprawdzą się bowiem podczas pracy mechanika, a inne u osób, które pracują na wysokości. Kluczowe jest więc dobranie ciuchów roboczych do rodzaju wykonywanych obowiązków. Twój pracownik narażony jest na wysoką temperaturę? A może po prostu jego prywatne ubranie podczas pracy mogłoby ulec zniszczeniu i zabrudzeniu? Odpowiedź na pytanie: „jakie zagrożenia mogą spotkać pracownika podczas pracy?” może ułatwić Ci dobór odzieży roboczej.

Dla przykładu spawacze powinni być wyposażeni w dobrej jakości rękawice oraz okulary. Są oni najbardziej narażeni na urazy rąk oraz oczu, ponieważ podczas pracy mają kontakt z ostrymi odłamkami powstającymi podczas spawania. Z kolei osobom, które pracują na wysokości lub w miejscu, w którym istnieje ryzyko urazu głowy, bezwzględnie przysługują kaski, które spełniają odpowiednie normy. Odzież robocza powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb pracownika i powinna zapewniać mu ochronę, chociażby przed zabrudzeniem jego ubrań.

Gdzie kupić odzież roboczą?

Jeśli wiesz już, jakiej odzieży i akcesoriów potrzebują Twoi pracownicy, to przyszedł czas na zakupy. Możesz je zrobić w sklepie stacjonarnym lub online. Drugie rozwiązanie ma tę zaletę, że w sklepie internetowym często można skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji. Zakupy możesz zrobić bez wychodzenia z domu, szybko i o dowolnej porze. Godnym polecenia sklepem jest https://sklepbhp.online, znajdziesz tam wysokiej jakości odzież roboczą, obuwie i wiele innych produktów.

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, czy odzież robocza spełnia wszelkie normy europejskie. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo pracowników podczas pracy. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na parametry takich produktów jak: kaski, gogle i rękawice. Często to od nich zależy czy w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia pracownik wyjdzie bez szwanku dzięki odpowiedniej ochronie.

Dodaj komentarz