Klocki dla małych i większych dzieci

Klocki dla małych i większych dzieci

Kraina układanek i klocków, jakie dziś oferują naszym dzieciom sklepiki z zabawkami to dział, w którym dzieci zawsze bosko się czują. Nic dziwnego – setki opakowań klocków, fantazyjne prezentacje, mosty, krzewy i drzewa, wieżowce i auta wyścigowe budowane z pomocą tych minimalnych elementów do składania to coś, co kochają maluchy w każdym wieku.

Trzylatki stawiają przebadane klocki, które posiadają znacznie mniej możliwości układania, ale są w 100 procentach pewne, wesoło dekorowane i pełne radości. Odrobinę starsi sięgną już po składanki mocniej skomplikowane – pierwsze maszyny do budowania, małe budowle.

I wreszcie dzieci starsze – tu mamy na myśli zwykle ośmiolatki zaczynają wybierać dla siebie najmocniej cudaczne klockowe typy. Od statków powietrznych z pełnym asortymentem i ludzikami pilotami, przez formułę 1, kolej transsyberyjską i bardzo trudne konstrukcje Warszawy i Chicago, które ułożyć można mając odpowiednio dopasowaną sumę klocków. Można od razu powiedzieć, że możliwości kreowania zawęża teraz co najwyżej młodzieńcza kreatywność, która jak mamy świadomość bardzo potrafi zadziwić rodziców dziecka. W naszym kraju na ciekawej fali ciekawienia się klockami zyskała bardzo firma cobi. Cobi od wielu lat produkuje już różnego typu zabawki dla dzieci, ale to wyprodukowane w naszym kraju klocki tego właściciela robią w ciągu ostatnich miesięcy kompletną furorę. Rocznica bitwy pod Grunwaldem zachęciła polską markę do wyprodukowania kolekcji zabawek typu klocki cobi Jagiełło kontra Krzyżacy – i to był rzut w 10-tkę.

Rozwijający się chłopcy wyjątkowo lubią zabawę w znane bitwy, a jeżeli do tego mogą sami budować antykalny namiot, bombardę bitewną czy zamczysko mistrza krzyżackiego, to tym bardziej fascynuje ich taka zabawa. Zresztą, łatwo można zauważyć, że także opiekunowie dzieci ochoczo wybierają swoim maluchom takie klocki. Wszak w myśl zasady edukować przez zabawę, nasza pociecha może ciekawie uczyć się układania, poszerzać swoje zdolności manualne, wyobraźnię a przy tym radośnie bawić się w układanie z klocków najprzeróżniejszych domów czy zamków. A dla tych, którzy nie chcieliby dla dzieci zabawek powiązanych z bitwami – cobi wytypowało również odmienne układanki. Pociechy mogą składać z klocków auta robotnicze, karetki z sygnałami lub spycharki, które prawie codziennie podziwiają na drogach naszych miast. Co godne uwagi: tego rodzaju zabawki kreatywne, jak klocki wzorujące się na realistycznych odpowiednikach lub przeszłości bardzo mocno wpływają na mózg dziecka. Zapewne również dlatego znane w sieci internetowej serwisy z rozrywką umysłową publikując czytane teksty o zabawkach i dodając do nich różne opinie klientów – coraz dokładniej przedstawiają takie właśnie klocki jako zabawę, której nie może wręcz zabraknąć w małym pokoju dziecka.

Dodaj komentarz