Mleko modyfikowane na kolki i zaparcia

Mleko modyfikowane na kolki i zaparcia

W pierwszych miesiącach życia układowi pokarmowemu dziecka daleko jest jeszcze do odpowiedniego wykształcenia. Nic więc dziwnego, że zaburzenia w jego pracy są zjawiskiem powszechnym. Najbardziej charakterystyczne dla tego okresu są kolki opisywane często jako stan niepokoju, który utrzymuje się nawet pomimo tego, że podstawowe potrzeby dziecka zostały już zaspokojone. Maluchy zmagają się jednak równie z zaparciami – wymagającymi wysiłku wypróżnieniami, które kończą się oddaniem dużego, twardego stolca. Tak kolki, jak i zaparcia potrafią być wyjątkowo nieprzyjemne zarówno dla malucha, jak i dla jego opiekunów. Z oboma problemami można jednak skutecznie walczyć, a jednym ze sprawdzonych sposobów jest mleko modyfikowane na kolki i zaparcia.

Co znajduje się w składzie mleka modyfikowanego?

Nie każde mleko modyfikowane promowane jako sprawdzony sposób w walce z zaparciami i kolkami, sprawdza się tak samo dobrze. Niestety, bardzo często trudno nie oprzeć się wrażeniu, że określanie go takim mianem jest wyłącznie chwytem marketingowym. Chcąc naprawdę pomóc maluchowi, warto więc zwracać uwagę nie tylko na nazwę mleka, ale również na jego skład.
W produktach, które pozwalają na skuteczną walkę z kolkami i zaparciami, w oczy rzuca się przede wszystkim zwiększona ilość błonnika. To właśnie on odpowiada za stymulację wypróżnień, a jego regularne podawanie przyczynia się do tego, że wielkość stolca ulega znaczącemu obniżeniu. Na uwagę zasługuje jednak również obecność w mleku modyfikowanym probiotyków i prebiotyków. To one stanowią pokarm dla bakterii znajdujących się w jelitach dziecka. Obecność drobnoustrojów w tym miejscu jest wysoce pożądana, a wsparcie z zewnątrz daje nam pewność, że będą dobrze się rozwijać. Od niedawna można też zauważyć mniejszą ilość laktozy, a czasem jej całkowity brak w mleku podawanym maluchom z kolkami i zaparciami. Laktoza jest związkiem ciężkostrawnym i nawet, jeśli nie wywołuje kolek i zaparć, może przyczyniać się do tego, że zyskują one na intensywności.

Mleko modyfikowane – pomoc doraźna i długofalowa

Pytanie o to które mleko modyfikowane na kolki i zaparcia https://gemini.pl/kategoria/dziecko/zywienie-dziecka/mleka-dla-dzieci/na-kolki okaże się najlepszym, nie jest jedynym, jakie sobie stawiamy. Nie mniej ważne wydaje się inne, dotyczące tego, czy można je stosować bez obaw, że dziecko będzie odcięte od niezbędnych dla niego substancji odżywczych. Na szczęście, nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że składniki najlepszych preparatów reprezentujących tę grupę są pełnowartościowym pokarmem skierowanym do dzieci.
Stosując mleko modyfikowane można więc oczekiwać nie tylko ustąpienia niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego. Preparat z pewnością pomoże też dzieciom rozwijać się prawidłowo przybierając na wadze w oczekiwanym tempie. Warto pamiętać jedynie o tym, aby nie opierać pokarmy dla niemowląt jedynie na mleku. Nie mniej ważne jest także stawianie na wodę. Ta usprawnia funkcjonowanie organizmu jako całości. Jakby tego było mało, przydaje się, bo zapotrzebowanie na wodę jest większe, gdy pokarm jest bogaty w błonnik.

Dodaj komentarz