Naturalne kosmetyki i produkty w łazience? Ależ oczywiście!

Naturalne kosmetyki i produkty w łazience? Ależ oczywiście!

Jeśli szukałaś eko dezodorantu, wegańskiego dezodorantu lub dezodorantu bez aluminium, znajdziesz tutaj odpowiedni dezodorant bez plastiku. Większość wszystkich dezodorantów eko jest wykonana z wszystkich organicznych, naturalnych składników, przy użyciu zero odpadów opakowania. Istnieje wiele korzyści płynących z używania naturalnych dezodorantów; nie tylko używasz dezodorantu, który jest dobry dla środowiska, ale także wiele korzyści zdrowotnych płynących z używania naturalnych dezodorantów dla Twojego ciała. Żaden z naszych całkowicie naturalnych dezodorantów nie zawiera aluminium ani szkodliwych substancji chemicznych i wszystkie zostały przetestowane.

Dla wielu z nas dezodorant jest produktem, którego używamy codziennie jako część naszych codziennych praktyk higienicznych. Jest prosty i skuteczny w utrzymywaniu potu i nieprzyjemnego zapachu na dystans, a także sprawia, że świetnie pachniemy! Ale czy wiesz, że Twój niewinny dezodorant lub ulubiony antyperspirant w sprayu jest nie tylko szkodliwy dla środowiska, ale może być nawet niebezpieczny dla Twojego zdrowia?

Czy dezodorant jest toksyczny?

Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale w większości komercyjnych dezodorantów i antyperspirantów znajduje się kilka substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla naszej skóry i naszego zdrowia w dłuższej perspektywie. Który z nich jest więc najgorszy?

Po pierwsze, powinniśmy zaznaczyć, że istnieje różnica pomiędzy “dezodorantem” a “antyperspirantem”. Dezodorant jest stosowany, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, podczas gdy antyperspirant zwalcza pot.

Badania sugerują, że toksyczne substancje chemiczne zawarte w tych produktach mogą przedostawać się do naszego krwiobiegu i wywierać niekorzystny wpływ na hormonalny układ endokrynologiczny. Najbardziej niebezpiecznymi składnikami antyperspirantów są chlorohydrat aluminium i cyrkon aluminium.

Glin działa w ten sposób, że rozpuszcza się w tkance skórnej pod pachami, zatykając pory i zapobiegając poceniu się. Pocenie się jest jednak naturalną i niezbędną funkcją organizmu; reguluje ono naszą temperaturę i chłodzi nas, kiedy tego potrzebujemy.

Naturalne dezodoranty – bez toksyn, bez aluminium i bez plastiku

Używanie naturalnego dezodorantu nie oznacza, że musisz być śmierdząca! Możesz używać dezodorantów wolnych od toksyn, okrucieństwa, aluminium, a teraz także od plastiku i nadal być świeży przez cały dzień. Dowiedz się, jakie paskudztwa czają się w Twoim tradycyjnym dezodorancie i dlaczego wybór naturalnego dezodorantu jest zdrowszy dla Ciebie i bardziej przyjazny dla naszej planety.

Ile razy sięgałaś po swój zwykły dezodorant, stosowałaś go w sprayu lub w rolce i nawet się nad nim nie zastanawiałaś? Mnóstwo razy, wszyscy jesteśmy zajęci, prawda? Setki. Tysiące. W ciągu naszego życia mogą to być dziesiątki tysięcy. Wszyscy prowadzimy pracowite życie, więc dlaczego mielibyśmy wykorzystywać cenną przestrzeń na myślenie o czymś tak pozornie trywialnym? Ale rzecz w tym, że w rzeczywistości nie jest to aż tak trywialne.

Antyperspiranty są pełne chemicznych paskudctw

Antyperspiranty powstrzymują pocenie się. Z samej swojej natury działają one przeciwko naturalnemu mechanizmowi chłodzenia i detoksykacji organizmu, jakim jest wydzielanie potu, ponieważ blokują gruczoły potowe. Z drugiej strony, dezodorant pozwala skórze oddychać i usuwać toksyny tak, jak powinien, a także maskować wszelkie zapachy ciała tworzone przez robaki skórne, które uwielbiają ciepłe i przytulne warunki panujące pod naszymi pachami.

Dlaczego warto przejść na naturalny dezodorant? Korzyści

Codzienne antyperspiranty (i dezodoranty, nie wszystkie dezodoranty są wykonane z naturalnych składników), które możemy znaleźć w supermarketach i drogeriach, zawierają parabeny. Antyperspiranty również zawierają aluminium. Kiedy nakładamy nasz antyperspirant, aluminium wnika w skórę, dlatego te spraye skutecznie powstrzymują nas przed poceniem się. W zderzeniu aluminium i potu aluminium działa jak strażnik, uniemożliwiając potowi przedostanie się na powierzchnię skóry. Toksyny, których organizm chce się pozbyć poprzez pot (oraz aluminium, które nie powinno znajdować się w organizmie), nie mają więc gdzie się podziać, lecz wracają do środka, gdzie mogą krążyć.

Ponieważ nasze pachy zawierają tak wiele gruczołów potowych, które wyewoluowały, aby pozbyć się produktów odpadowych z organizmu, zakrywanie tego naturalnego mechanizmu po prostu nie brzmi dobrze, prawda?

Korzyści płynące z naturalnego deozorantu dla planety

Nie tylko my odnosimy korzyści z używania naturalnych dezodorantów. Antyperspiranty często zawierają substancję chemiczną o nazwie triclosan, która jest używana jako środek antybakteryjny.

TRIKLOSAN ZAWARTY W ANTYPERSPIRANTACH, PASTACH DO ZĘBÓW I MYDŁACH DO RĄK JEST NIE TYLKO SZKODLIWY DLA NAS, ALE PRZEDOSTAJE SIĘ DO ZASOBÓW WODNYCH, PONIEWAŻ JEST SPŁUKIWANY W NASZYCH ZLEWACH I POD PRYSZNICAMI.

Kiedy triclosan miesza się z promieniowaniem UV pochodzącym ze słońca, może uszkodzić ekosystemy wodne. Może mieć wpływ na wszystko, od wody, do alg na samym dole łańcucha pokarmowego, aż do większych ryb, a nawet delfinów. Ma potencjał do zakłócania hormonów ryb, a dowody sugerują, że jest w stanie zmienić płeć ryb. Kto wie, co to może zrobić z nami?

Jeśli chodzi o opakowania i dlaczego naturalne dezodoranty są lepsze, puszki z aerozolem są trudne do recyklingu ze względu na wszystkie kawałki wewnątrz, które pozwalają nam rozpylać ich zawartość. Oczywiście, zazwyczaj mają one plastikową zakrętkę. To samo dotyczy dezodorantów w rolce, są one zazwyczaj wykonane z mieszanki tworzyw sztucznych i nie da się ich rozdzielić i posegregować do recyklingu.

Naturalne dezodoranty nie tylko zawierają wolne od toksyn, naturalne składniki, które nie mają wpływu na środowisko. Mogą być również pakowane w materiały wolne od plastiku, ulegające biodegradacji lub nadające się do kompostowania.

Naturalne, przyjazne planecie dezodoranty

Istnieje cała gama naturalnych, wolnych od toksyn i aluminium dezodorantów do wyboru. Wszystkie są zrobione przy użyciu organicznych składników i wolne od wszystkich paskudnych chemikaliów, których nie chcesz nakładać na skórę ani pod pachy. Dezodoranty są produkowane przy użyciu wszystkich organicznych, naturalnych składników, które pielęgnują skórę i pomagają zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi ciała. Dodatkowo, są w 100% wolne od plastiku i znajdują się w przyjaznych dla planety kartonowych opakowaniach.

Oto niektóre z pysznych składników, których wykorzystują te dezodoranty:

  • Organiczny olej kokosowy – główny składnik, olej kokosowy łagodzi i zmiękcza skórę i ma naturalne właściwości antybakteryjne.
  • Organiczne masło shea – zmiękczające i łagodzące skórę.
  • Wosk jojoba – naturalny olej o właściwościach podobnych do oleju znajdującego się w naszej skórze.
  • Wosk słonecznikowy – bogaty w antyoksydacyjną witaminę E, która pomaga zapobiegać suchości skóry.
  • Wodorowęglan sodu – naturalnie antybakteryjny i absorbujący, wodorowęglan sodu pomaga zwalczać nieprzyjemny zapach ciała.
  • Proszek z marchewki – sprawia, że każdy dezodorant łatwiej się aplikuje i jest składnikiem żywności! Pomaga również utrzymać suchą skórę.
  • Naturalny zapach – całe olejki eteryczne zapewniają delikatne zapachy, takie jak lawenda, jaśmin i róża, które nie podrażniają ani nie są przytłaczające.

Kilka najważniejszych korzyści płynących z używania organicznego dezodorantu

Aby zachować optymalne zdrowie i dobre samopoczucie, upewnij się, że żywność, którą dostarczasz swojemu organizmowi, przebyła jak najkrótszą drogę od źródła do stołu. To, co nakładasz na swoje ciało, jest równie ważne. Oto tylko kilka powodów, dla których przejście na dezodorant organiczny to świetny krok w kierunku zdrowszego – i świeższego! – stylu życia. Możesz wymówić każdy pojedynczy składnik. Soda oczyszczona. Oczar wirginijski. Sole mineralne. Woda. Olejki eteryczne: rozmarynowy, bezpieczny, z trawy cytrynowej i drzewa herbacianego. Te naturalne składniki, oprócz tego, że są łatwe do wymówienia, są bezpieczne, skuteczne oraz lekko i przyjemnie pachną.

Pozbędziesz się toksycznych chemikaliów.

Tradycyjne dezodoranty i antyperspiranty zawierają między innymi związki aluminium, glikol propylenowy, krzemionkę i stearynę. Zasadniczo nakładasz na swoją skórę substancje rakotwórcze, drażniące skórę, oczy i płuca, zaburzające gospodarkę hormonalną i płodność oraz powodujące wady wrodzone. Aluminium, na przykład, jest powiązane z chorobą Alzheimera. Te niebezpieczne związki są łatwo wchłaniane przez organizm.

Zapobiegasz powstawaniu brzydkiego zapachu.

Chwileczkę! Czy typowy antyperspirant powstrzymuje nieprzyjemny zapach? Cóż… związki aluminium zatykają twoje pory, uniemożliwiając im w ten sposób wydzielanie potu. Ten pot nie znika tak po prostu, on musi się gdzieś wydostać. Zatyka więc kanaliki i zostaje uwięziony pod skórą; bakterie, które trawią pot, powodują jego własny, mniej świeży zapach. Produkt organiczny pozwala twojemu ciału pocić się – tak jak powinno – nie sprzyjając rozwojowi bakterii wytwarzających nieprzyjemny zapach. (Pamiętaj, że pot nie pachnie! To bakterie wydzielają zapach).

Twoja skóra jest gładsza.

Możesz zauważyć, że pod pachami masz nierówności, a może nawet stan zapalny. Możesz podziękować swojemu antyperspirantowi. Kiedy zdecydujesz się na wersję organiczną, przekonasz się, że czujesz się bardziej świeżo i że osiągasz gładsze, czystsze golenie bez podrażnień.

Oszczędzasz swoje ubrania.

Wszyscy to znamy: nasza ulubiona biała bluzka jest zrujnowana przez żółtawą plamę. Tak zwana “plama z dołu” jest jedną z najbardziej uporczywych plam. Ponownie, jest to wina aluminium zawartego w typowych dezodorantach. Dzięki opcjom organicznym możesz utrzymać ubrania w takiej samej świeżości, jak siebie.

Czym są naturalne dezodoranty i czy powinnaś ich używać?

Jeśli chcesz zrobić coś dla naszej planety – a mówimy o tym, aby Twój system pielęgnacji urody był bardziej przyjazny dla środowiska – prawdopodobnie słyszałaś już o naturalnych dezodorantach. Ale czym są naturalne dezodoranty i czy powinnaś zamienić swój zwykły sposób rozwiązywania problemów z potem na coś bardziej organicznego?

Co to jest naturalny dezodorant?

Naturalny dezodorant robi to, co jest napisane na etykiecie – wykorzystuje składniki pochodzące z natury. Oznacza to, że nie zawierają aluminium, parabenów ani siarczanów, które często występują w popularnych dezodorantach i antyperspirantach. Zamiast tego stosowane są składniki alternatywne – takie jak skrobia z tapioki, która jest skutecznym naturalnym składnikiem pochłaniającym wilgoć – aby zapewnić Ci suchość i świeżość przez cały dzień.

Czy naturalne dezodoranty naprawdę działają?

Tak, naturalne dezodoranty działają! W firmie Wild zespół pracował niezwykle ciężko, aby opracować formułę, która działa skutecznie od pierwszego dnia. Bez względu na to, jak wygląda Twój dzień – czy pracujesz w biurze, odpoczywasz w domu, czy nawet chodzisz na siłownię – dezodorant sprawi, że będziesz pachniał świeżo i sucho od dnia do nocy.

Czy naturalny dezodorant to antyperspirant?

Naturalne dezodoranty, takie jak Wild’s, nie są antyperspirantami, ponieważ nie zawierają soli aluminium w swoich listach składników. A to dlatego, że Wild uważa, że pocenie się jest naturalną i ważną funkcją, z którą nie należy sobie radzić za pomocą chemikaliów. Naturalne dezodoranty są niezwykle skuteczne w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów związanych z poceniem się bez użycia aluminium. I w rzeczywistości, po przejściu z antyperspirantu na dezodorant, wiele osób często stwierdza, że faktycznie mniej się poci w ogóle!

Co to jest “okres przejściowy” i czy będę go doświadczać podczas stosowania naturalnego dezodorantu?

Jeśli szukałaś wcześniej naturalnych dezodorantów, mogłeś natknąć się na termin “okres przejściowy”. Odnosi się on do krótkiego okresu nadmiernego pocenia się, którego doświadczają niektórzy ludzie po przejściu z antyperspirantu na naturalny dezodorant. Wiele osób nie odczuwa tego przy zmianie, jednak niewielka ilość osób może odczuwać nadmierne pocenie się przez okres do dwóch tygodni, kiedy po raz pierwszy zaczynają stosować ten naturalny produkt. Nie martw się jednak, to szybko mija. Po prostu trzymaj się tego – obiecujemy, że warto!

Więcej o naturalnych dezodorantach

Dezodoranty składają się z dwóch części – wkładów do dezodorantów oraz eleganckiej i stylowej aluminiowej obudowy. Naturalne wkłady do dezodorantów są całkowicie wolne od plastiku i wykonane z pulpy bambusowej, która w 100% nadaje się do recyklingu i domowego kompostowania. Są również przyjazne dla wegan, wolne od okrucieństwa, testowane dermatologicznie i pozbawione sztucznych zapachów!

Pojemnik na produkt jest również wolny od plastiku jednorazowego użytku! Każdy pojemnik na dezodorant został wykonany z wytrzymałego aluminium i jest zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie. W zasadzie, kiedy już będziesz miał swoje etui Wild, nie będziesz musiał myśleć o kupnie plastikowego dezodorantu już nigdy więcej! Zachowaj etui na zawsze i po prostu włóż nowy wkład dezodorantu za każdym razem, gdy skończysz stary.

Powody, dla których warto przejść na naturalny dezodorant już dziś

Jakie są zalety naturalnych dezodorantów i dlaczego powinieneś ich używać? Przejście na naturalny dezodorant wolny od plastiku może nie znajdować się na szczycie Twojej listy, gdy zaczynasz swoją eko-podróż, ale tak powinno być. Jeśli dokonujesz zmian, aby żyć bardziej ekologicznie, istnieją pewne kompromisy, których po prostu nie chcesz robić.

Jednym z nich jest higiena osobista.

Rozumiemy to: nikt nie chce pachnieć BO, i łatwo jest założyć, że musisz trzymać się nieekonomicznych i szkodliwych dezodorantów znanych marek kosmetycznych. Nie przejmuj się tym: naturalne i wolne od plastiku dezodoranty mogą służyć jako alternatywa, która doda Ci pewności siebie i sprawi, że Twoje ciało będzie świeże i wolne od nieprzyjemnego zapachu.

Ok, jasne – większość naturalnych dezodorantów różni się od srebrnych puszek ze sprayem, które przywykliśmy kupować w lokalnym supermarkecie, i na początku mogą wydawać się obce. Jednak porzucenie antyperspirantu w puszce i zastąpienie go bardziej ekologicznym produktem może mieć ogromny wpływ na Twój ślad węglowy. Co więcej, istnieje kilka zaskakujących korzyści, które z tego wynikają…

Powiedz “nie” aluminium

Prawdopodobnie jedną z największych korzyści płynących z przejścia na naturalny dezodorant jest to, że nie musisz się martwić o aluminium na swoim ciele.

Najnowsze badania wykazały, że aluminium zawarte w antyperspirantach może zwiększać ryzyko zachorowania na Alzheimera w późniejszym okresie życia nawet o 60%. Naukowcy powiązali również antyperspiranty na bazie aluminium z rakiem, co jest dość niepokojące. Ponadto, jeśli regularnie golisz się pod pachami, możesz zwiększyć ryzyko wchłaniania tych niebezpiecznych soli aluminium poprzez drobne zadrapania i otarcia powstałe w wyniku golenia.

Wiele osób odrzuciło te badania, a badania są w toku, ale po co ryzykować? Jeśli chcesz chronić swoje ciało przed potencjalnie szkodliwymi skutkami ubocznymi aluminium, przejście na naturalny dezodorant jest jak najbardziej możliwe. Dezodoranty bez aluminium można znaleźć w Internecie, a niektóre marki kosmetyczne ponownie wprowadzają na rynek swoje antyperspiranty bez aluminium lub sprzedają oznaczone wersje bez aluminium.

Będziesz się mniej pocić

Zaskakujące wieści: niektóre tradycyjne dezodoranty mogą w rzeczywistości zatykać Twoje pory i sprawiać, że będziesz się bardziej pocić, zamiast zapobiegać poceniu się, jak powinny. W zależności od rodzaju Twojej skóry może się okazać, że niektóre drogeryjne dezodoranty i antyperspiranty mają odwrotne działanie, a nawet powodują dyskomfort podczas ich stosowania. Jedną z zalet naturalnego dezodorantu jest więc to, że pomaga Ci się mniej pocić i sprawia, że Twoja skóra jest gładka i miękka, a nie sucha i podrażniona.

Dzieje się tak dlatego, że dezodoranty zawierają ostre i syntetyczne substancje chemiczne, które są szkodliwe dla skóry. Te substancje chemiczne, które blokują pory, powodują gromadzenie się złych bakterii, które mogą stać się bardzo nieprzyjemne w zapachu. Dzięki temu, że nie blokują porów, dobre bakterie mogą rozwijać się pod pachami, które z natury nie są śmierdzące.

Twój naturalny dezodorant może pomóc ocalić planetę

Czas na stwierdzenie oczywistości: dezodoranty w puszkach są szkodliwe dla środowiska. Większość z nich zawiera olej mineralny, co oznacza, że emitują węgiel i szkodliwe zanieczyszczenia, które niszczą nasze otoczenie, podczas gdy butelki z rozpylaczami zawierają lotne związki organiczne.

Co więcej, wiele dezodorantów zawiera triklosan, środek przeciwgrzybiczy, który może szkodzić naszym wodom i wywierać negatywny wpływ na faunę i florę wodną.

Być może najbardziej oczywiste jest to, że dezodoranty w puszkach nie nadają się do recyklingu, a opakowania zarówno blaszane, jak i plastikowe zanieczyszczają nasze środowisko, gdy trafiają na wysypiska. Zwróć uwagę na naturalne dezodoranty, które są całkowicie wolne od plastiku, co oznacza, że po zużyciu nie pozostanie nic, co mogłoby zanieczyścić nasze środowisko.

Jak ograniczyć ilość plastiku w łazience

Odrzucenie wszystkich żeli pod prysznic i dozowników mydła w płynie do rąk to łatwe miejsce do rozpoczęcia, jeśli chcesz ograniczyć ilość plastiku w łazience. Nie tylko używają tonę plastikowi pakunki ale gdy zawierają wodę jako główny składnik są nieporęczni i ciężcy, konsekwentnie wymagający więcej pojazdy i paliwo dla transportu.

Mydło

Dla porównania kostki mydła są często tańsze w zakupie, wymagają minimalnego opakowania (lub nie wymagają go wcale) i częściej niż inne zawierają mniej substancji szkodliwych dla środowiska (na przykład detergenty w żelach pod prysznic są często produktami petrochemicznymi pochodzącymi z paliw kopalnych). Dodatkowo, ponieważ nie możesz się cieszyć z mydła, mydła zazwyczaj wystarczają na znacznie dłużej.

Szampon

W przypadku szamponów i odżywek do włosów obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku żeli pod prysznic. Ilość plastiku użytego do produkcji butelek, często wygórowane ceny oraz zużycie paliwa na transport nie czynią z nich produktów szczególnie przyjaznych środowisku. Szampony w kostkach to doskonała alternatywa, która pomoże ograniczyć ilość plastiku w łazience. Wystarczą na równowartość około trzech butelek szamponu. Nie wymagają absolutnie żadnego opakowania. A ich mniejszy rozmiar i waga sprawiają, że są bardziej poręczne w handlu.

Produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów

Pomimo wielu poszukiwań, nie udało mi się jeszcze znaleźć wygodnej alternatywy dla łatwo dostępnych produktów do włosów, na których polega moja partnerka.

Szczoteczki do zębów

Plastikowa szczoteczka do zębów zrobiona z kubeczków po jogurcie. Nie usuwasz plastiku ze swojej łazienki, ale minimalizujesz szkody wyrządzone przez ten plastik. Chociaż irytujące jest to, że są one zapakowane w plastik.

Papier toaletowy

Papier toaletowy, który jest wolny od plastiku? Przeczytaj przewodnik po papierze toaletowym bez plastiku, który daje wiele do myślenia.

Pasta do zębów

Ze wszystkich zmian, jakich dokonałam w moich łazienkowych nawykach, zmiana pasty do zębów była dla mnie największym wyzwaniem. Mogę eksperymentować z dezodorantami i szamponami, mając pewność, że w najgorszym wypadku trochę się spieprzę. Wrażliwe zęby i niechęć do dentystów oznaczają, że kompromis w kwestii zębów nie wchodzi w grę.

Są one dostarczane w kartonowym pudełku zawierającym 40 tabletek pasty do zębów, które należy żuć. Po przeżuciu tabletki spieniają się tak samo jak zwykła pasta do zębów, a następnie myjesz zęby jak zwykle. Podobnie jak w przypadku pasty do zębów w tubkach, różne tabletki mają różne właściwości.

Kiedy już przebrniesz przez dziwactwo pasty do zębów bez tubki, była to jak dotąd moja najbardziej niechętna i ulubiona zmiana. W rzeczywistości, kiedy zapomnisz spakować swoje zakładki do zębów i będziesz musiał pożyczyć zwykłą pastę do zębów w domu przyjaciela, będziesz pod wrażeniem, że kiedykolwiek byłeś w stanie znieść tak zawiesisty, sacharynowy produkt.

Dodaj komentarz