Porównywanie ofert Internetu – na co zwrócić uwagę?

Porównywanie ofert Internetu – na co zwrócić uwagę?

Większa część naszego życia została przeniesiona na tryb zdalny. Praca, szkoła, studia, a nawet spotkanie towarzyskie. Jednak mimo pandemii, mogliśmy pozostać w stałym kontakcie ze światem, a to wszystko dzięki Internetowi. Chociaż i tutaj wystąpiły pewne trudności, bo do tej pory nie przykładaliśmy takiej wagi do jakości łącza w naszym domu. Jak wybrać najlepszą ofertę Internetu, który będzie szybki i stabilny?

Internet radiowy czy światłowód?

Jeszcze do niedawna, najpopularniejszym rozwiązaniem był Internet radiowy. Tak naprawdę, dopóki nie pojawił się światłowód, to jedynym. Internet radiowy dociera do klienta w formie cyfrowej, drogą radiową. Informacje przesyłane są przy pomocy fal radiowych, między nadajnikiem a odbiornikiem. Spotykana przepustowość łącza najczęściej wynosi około 30 Mb/s. Internet radiowy jest dosyć szybki i ma szeroki zasięg. Dociera do miejsc, w których niemożliwe jest doprowadzenie Internetu po kablu. Jednak na tym zalety się kończą. Internet radiowy jest niestabilny, a łącze podatne na zakłócenia. Duży wpływ na działanie Internetu radiowego ma pogoda. W przypadku silnych opadów, burz czy wichur możemy tymczasowo stracić dostęp do sieci.

Z kolei tam, gdzie da się doprowadzić kable, najpopularniejszą opcją jest Internet światłowodowy. Taka opcja dostępna jest zazwyczaj w miastach. Jeżeli nie jesteś pewien, czy możesz doprowadzić światłowód do mieszkania, to możesz sprawdzić to za pomocą porównywarki ofert. Zobacz, Internet w Płocku i sprawdź, jakie oferty są dostępne w Twojej okolicy. Światłowód jest szyby niż Internet radiowy (nawet 1 Gb/s), chociaż ma nieco gorszy zasięg. Należy jednak wiedzieć, że łącze jest dużo bardziej stabilne, a zakłócenia występują bardzo rzadko.

Ile osób będzie korzystać z Internetu?

Bardzo ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę, wybierając Internet domowy, to ile osób będzie z niego korzystać. Im więcej użytkowników, tym prędkość musi być większa. Jeżeli mieszkamy sami i tylko my będziemy korzystać z sieci, to wybór nie będzie trudny. Jedna osoba nie generuje dużego obciążenia, więc możemy wybrać nieco słabszy Internet. Nie sprawdzi się on jednak w przypadku większej liczby użytkowników. W takim przypadku musimy wybrać ofertę, dopasowaną do ilości osób oraz sprzętów w mieszkaniu.

Szybkie porównywanie ofert online

Wiadomo, że wpływ na naszą decyzję ma także cena. Nikt nie lubi przepłacać, skoro to samo możemy dostać w niższej cenie. Tak samo jak pieniędzy, nie lubimy także marnować czasu. Jak zaoszczędzić obie te rzeczy? Wystarczy, że skorzystasz z pomocy internetowej porównywarki ofert. Wpisz miasto oraz adres zamieszkania, a w ciągu kilku sekund uzyskasz zestawienie najkorzystniejszych ofert w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz