Kilka rad jak pozbyć się stresu

Kilka rad jak pozbyć się stresu

Życie może czasami dawać się nam we znaki. Może być przytłaczające i nudne. Nasza codzienność, praca, dzieci, kredyty zaciągnięte na mieszkanie, raty do spłacania, to wszystko może wydawać się czasami niekończącym się pasmem codziennego stresu. W dodatku często zaczyna nas przerastać i nie jesteśmy w stanie pozbyć się stresu, który zaczyna towarzyszyć nam na każdym kroku. Chcesz pozbyć się stresu, chcesz nad nim zapanować? Musisz poświęcić trochę czasu sobie, zatrzymać się i pozwolić sobie na relaks. Oczyść swój umysł, tylko w ten sposób będziesz mógł na nowo przyjrzeć się życiowym wyzwaniom i przezwyciężyć przeszkody.

9 prostych metod na pozbycie się stresu.

1. W sytuacji stresowej weź głęboki oddech, najlepiej kilka. Biorąc kilka powolnych oddechów rozluźniasz ciało. W stresie zaczynasz oddychać szybko, wyrównaj więc swój oddech, powróć do spokojnego stanu i zmniejsz znacząco poziom stresu.

2. Pomyśl o czymś pozytywnym. Pomyśl o cudownych chwilach z ukochaną osobą, o radości, jaką dają Ci dzieci, o ostatnich wspaniałych wakacjach. Pomyśl o czymkolwiek, co sprawia Ci przyjemność. Przywołanie w umyśle takiej prostej przyjemności, wywoła uśmiech, który jak wiadomo jest prostym narzędziem do walki ze stresem.

3. Zmień swoje nastawienie do sytuacji. Przestań się martwić tym, co może się nie udać. Zacznij zauważać co już udało się osiągnąć. Postaraj się wyrobić sobie nawyk myślenia w sposób pozytywny. Nie myśl jakie złe rzeczy mogą się zdarzyć, jakie przeszkody staną na Twojej drodze. Koncentruj myśli na pozytywnym obrazie sytuacji. W ten sposób pozbędziesz się obaw i zmniejszysz swój stres.

4. Porozmawiaj z kimś. Nie wysyłaj kolejnego maila, ani nie dzwoń. Umów się z kimś na kawę, lub piwo. Wyjdź z domu porozmawiaj z bliską Ci osobą. Taka mała przerwa odsunie Cie na jakiś czas od stresu, da okazję do spaceru i dostarczy radości ze spotkania.

5. Zwracaj uwagę na swoją dietę. Pamiętaj, aby jeść zdrowe pokarmy z dużą ilością składników odżywczych. Spożywać świeże owoce i warzywa, jeść dużo ryb a na przekąskę jadać orzechy.

6. Nie zapominaj o ruchu. Najlepszy sposób to trzy treningi w ciągu tygodnia. Uwolnisz endorfiny do mózgu i będziesz w dużo lepszym nastroju. Jeżeli nie znosisz siłowni, znajdź coś odpowiedniego dla siebie. Może spodoba Ci się taniec, joga a może kręgle. Zacznij przynajmniej od spacerów, a potem wprowadź jakieś regularne ćwiczenia.

7. Znajdź czas na hobby. Nie jest ważne co to jest, ważne żebyś znalazł chwilę dla siebie z dala od pracy, dzieci, rat i obowiązków domowych. Zrób coś dla samego siebie, zrelaksuj się w pełni i odpręż swój umysł.

8. Śmiej się jak najwięcej. Dostarczaj sobie codziennie potężnej dawki śmiechu. Słuchając dowcipów, oglądając komedię, może ulubiony kabaret. Po prostu każdego dnia pamiętaj o tym, aby się śmiać. Chcesz się pozbyć stresu, użyj śmiechu, to jeden z jego pogromców.

9. Przestań pędzić. Zwolnij trochę tempo życia. Nawet tak proste czynności jak rozmowa przez telefon i jazda samochodem w tym samym czasie wymagają od Ciebie więcej energii. Spróbuj nie gonić ciągle, nie spieszyć się zawsze i wszędzie. Możesz zacząć od tego, że będziesz wolniej wstawać od biurka Pomożesz sobie w ten sposób złagodzić napięcia i zrelaksować ciało i umysł.

Musimy pamiętać, że tak samo jak dla każdego z nas inne sytuacje są stresujące, tak samo rożne mogą być skuteczne metody walki ze stresem. Jeżeli jednak chcesz pozbyć się stresu, wprowadź te proste metody w życie. Nic nie stracisz, a możesz bardzo dużo zyskać.

Dodaj komentarz