Zdjęcia ślubne nie muszą być nudne

Zdjęcia ślubne nie muszą być nudne

Kreatywna fotografia ślubna to przede wszystkim ciekawe podejście do tematu fotoreportażu ślubnego, pokazująca emocje, sytuacje i ludzi w ich najważniejszym dniu – dniu ślubu.

Niebanalne kadry w fotografii ślubnej

Kreatywna fotografia ślubna to przede wszystkim szukanie ciekawych, niebanalnych kadrów, które urozmaicają końcowy materiał w postaci zdjęć ze ślubu i wesela. Kreatywny fotograf szuka kadrów i nie zatrzymuje się na fotografowaniu w banalny i przewidywalny sposób. Fotograf taki powinien starać się pokazać sytuacje z różnych perspektyw, często dość nieoczywistych. Fotografowanie takie wymaga od niego pomysłowości, koncentracji i czujnego oka, dzięki czemu może na bieżąco reagować na dziejące się sytuacje i szukać ciekawych kadrów. Kreatywny fotograf ślubny nie może się także bać – czasami trzeba wejść w miejsca, które są na pierwszy rzut oka niedostępne tylko po to, aby uchwycić dany moment w ciekawy sposób.

Kreatywna fotografia ślubna, a standardowe kadry

Fotografując śluby należy pamiętać jednak, że fotografie mają pełnić przede wszystkim pamiątkę dla Pary Młodej, dlatego nie można przesadzić z kreatywnością. Pary Młode doceniają także klasyczne, standardowe zdjęcia, a nawet zdjęcia ustawiane i pozowane – na przykład z rodzicami, najbliższą rodziną, czy gośćmi weselnymi. Należy mieć to na względzie i nie zapominać o tym, że często takie zdjęcia dla Pary Młodej mają większą wartość sentymentalną (np. zdjęcie z dziadkiem) niż najbardziej kreatywne zdjęcie.

Kreatywna fotografia ślubna na plenerze

Na plenerze fotograf może wykazać się swoją kreatywnością. Pamiętać jednak należy, że, podobnie jak przy fotoreportażu ślubnym, fotografie mają stanowić pamiątkę dla Pary Młodej. Warto więc skonsultować pomysł na zdjęcia z Parą Młodą. Wiadomo – są Pary bardziej „szalone” oraz te „nieśmiałe”, takie, którym zależy na zagranicznej sesji fotograficznej i takie, które zadowolą się krótką sesją krótką sesją w okolicy ich miejsca zamieszkania, co nie znaczy, że taka sesja nie może być kreatywna i ciekawa.

Dodaj komentarz