Lutnia – dziwna gitara, niewiadomego pochodzenia

Lutnia – dziwna gitara, niewiadomego pochodzenia

Ogólnie rzecz biorąc, lutnia to instrument strunowy, który nieco przypomina gitarę, ale ma okrągły korpus i jest członkiem rodziny europejskich lutni. Przyrząd ma szarpane struny, które wibrują po to, by stworzyć dźwięk.

Struny są umieszczane na mostku, który pozwala im swobodnie wibrować i korpus lutni jest wydrążony w celu zintensyfikowania dźwięku tak bardzo, aby inni mogli wyraźnie słyszeć dźwięki instrumentu. Ten instrument nie jest zbyt popularne dzisiaj, to był niezwykle popularny w baroku, kiedy ludzie grali na tym instrumencie samodzielnie lub w formie dodatku do innych instrumentów.

Kiedy lutnia została stworzona dokładnie nie wiadomo. Istnieje wiele spekulacji o tym, jak długo jest z nami na świecie. Niektórzy mówią, że odmiany lutni istniały już w czasach starożytnych Egipcjan, ale inni twierdzą, że lutnia nie istniała do 1500 roku. Trudno powiedzieć dokładnie, kiedy powstała pierwsza lutnia, ponieważ było tak wiele instrumentów, które istniały w całej historii które nieco przypominały lutnię.

To na pewno nie jest jednak instrument, który jest łatwo znaleźć w sklepach muzycznych. W wyniku tego chcąc zakupić ten konkretny instrument trzeba mieć świadomość, że może być dość kosztowny do nabycia. Znalezienie kogoś, kto może nas nauczyć jak grać na lutni już nie jest tak trudne i same lekcje nie są tak drogie, ponieważ mogą one być podobne do gry w ramach i innych instrumentów.

W ogóle, lutnia nie jest pierwszym instrumentem, który ludzie wybierają – prawdopodobnie dlatego, że to nie jest ten, który jest wybierany tak często, jak gitara czy saksofon. Popularność wśród ogólnej populacji ma wpływ na wybieranie instrumentów, dlatego można stwierdzić, że lutnia nie jest zbyt powszechna w większości krajów w ramach dzisiejszej muzyki.

To nie znaczy, że lutnia nie zyska popularności ponownie lub że nie ma tak naprawdę miejsca dla niej. Ludzie, którzy grają na lutni zawsze znajdą odbiorców na swoją muzykę choć nie będzie to do końca rock and roll.

Każdy, kto szuka wyjątkowego instrumentu, który jest poza normą – powinien spróbować lutni. Ma swój własny unikalny dźwięk, który nie jest powielany przez inne instrumenty oraz taki, który wymaga umiejętności i praktyki, aby móc grać na instrumencie dobrze. Może ona być nieco trudna dla niektórych, ale dla innych może stanowić instrument życia. Ktoś, kto tak naprawdę chce naprawdę wyspecjalizować się w nauce gry na lutni będzie prawdopodobnie miał jakieś trudności niezależnie od tego czy ma już wcześniejsze doświadczenia z grą w ramach instrumentów strunowych czy nie.

Dodaj komentarz