Złamany klucz w drzwiach – jak poradzić sobie z problemem?

Złamany klucz w drzwiach – jak poradzić sobie z problemem?

Zgubienie oraz złamanie klucza do domu lub mieszkania, to bez wątpienia jeden z najbardziej stresujących momentów. O ile ułamana część kluczyka spadła nam na ziemie, o tyle łatwiej jest zaradzić temu problemowi. Niestety, dość często los bywa złośliwy – wtedy złamana część kluczyka zostaje w zamku, a my czujemy strach i bezradność.

Złamany klucz? – Zachowaj spokój!

Złamanie klucza w drzwiach od mieszkania potrafi nieźle namieszać w naszym życiu. Po całym dniu nie myślimy o niczym innym, niż o odpoczynku po pracy. Zanim jednak to się stanie musimy jeszcze nieźle nakombinować się, aby dostać się do środka. Mimo wzbierającej paniki, na widok tej nieszczęsnej połówki klucza, która siedzi w zamku, powinniśmy zachować spokój. Nadmiar emocji z pewnością nam nie pomoże. Pierwszą naszą myślą jest wyważenie drzwi. Nie ukrywajmy jednak, że takie rozwiązanie nie będzie dla nas wcale korzystne. Poniesione zniszczenia to gra niewarta świeczki.

Aby mieć całkowitą pewność, że mechanizm zamka nie ulegnie zniszczeniu, powinniśmy od razu skontaktować się z fachowcem. Ślusarz pomoże nam rozwiązać problem szybko i sprawnie – i to bez ponoszenia wszelkich zniszczeń. Mieszkańcy Warszawy oraz okolic mogą skorzystać z całodobowej pomocy profesjonalnego ślusarza, którego znajdą na stronie: https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Dzięki skorzystaniu z takiej pomocy możemy być pewni, że same drzwi, jak również mechanizm zamka będzie później działały prawidłowo.

Czy istnieją domowe sposoby na złamany klucz?

Przed wezwaniem profesjonalnej pomocy każdy z nas stara się samodzielnie poradzić z problemem. O ile wiemy co robimy, o tyle znacznie mniej narażamy się na zniszczenia mechanizmu zamka. Nie ukrywajmy jednak, że stojąc przed mieszkaniem lub domem, nie posiadamy ze sobą żadnych narzędzi, które mogłyby nam pomóc. To właśnie wtedy zaczynamy kombinować. Musimy jednak być ostrożni, ponieważ zbytnia brawura może tylko pogorszyć całą naszą sytuację.

W sytuacji, gdy ułamana część klucza wystaje z drzwi, możemy spróbować ją wyciągnąć przy pomocy kobiecej pęsety. Panie dość często noszą ją w swojej torebce. Jeżeli uda nam się wyciągnąć uszkodzony element, to pozostaje nam czekać na współlokatora, który ma drugi komplet kluczy. Jeżeli jednak mieszkamy sami, to nie mamy innego wyjścia niż skontaktowanie się ze ślusarzem. Oszczędźmy sobie zatem czasu i nerwów i w takiej sytuacji. Sami nie wiele zdziałamy.

Dodaj komentarz