Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda epilacji, która odpowiednio wykonana przynosi długotrwałe rezultaty bezbolesnym kosztem. Na efekty zabiegu nie musimy długo czekać – w zależności do rodzaju owłosienia, osiągniecie idealnie gładkiej skóry, następuje po kilku sesjach. Widoczna różnica będzie jednak zauważalna już po pierwszym laserowym usuwaniu niepożądanych włosków!

Jak przygotować się na depilację laserową?

Przygotowanie do pierwszego zabiegu epilacji laserowej nie jest szczególnie trudne. Po wyborze odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej należy sprawdzić informacje dotyczące przygotowania do zabiegu. Możesz je uzyskać na stronie kliniki, albo podczas konsultacji ze specjalistą, który przed wykonaniem zabiegu wykluczy przeciwskazania, oceni fototyp skóry, grubość włosów oraz ich kolor. Na podstawie zdobytych informacji dobierze odpowiedni laser oraz jego moc, dzięki której depilacja laserowa będzie skuteczna i bezpieczna.

Jeżeli chodzi o samo przygotowanie do epilacji laserowej, to obejmuje ona m.in.:

– nie spożywanie alkoholu przynajmniej dobę przed zabiegiem;

– dokładne umycie się;

– nie stosowanie perfum, kremów nawilżających, dezodorantów ani żadnym innych kosmetyków.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego kiedy i w jakim odstępie czasu należy konsekwentnie trzymać się powyższych zaleceń, uzyskasz na konsultacji przed zabiegiem.

Przebieg epilacji laserowej

Depilacja laserowa http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ to bezbolesny i bezpieczny zabieg, który usuwa niepożądane owłosienia przy pomocy wiązki lasera. Odpowiednia moc wiązki lasera wnika głęboko w skórę, aby zniszczyć cebulkę włosa wraz z jej korzeniem. Warunkiem uzyskania spektakularnych rezultatów jest dobór odpowiedniej mocy lasera, jak i czasu trwania pojedynczego impulsu, które dobiera się na podstawie wcześniejszej konsultacji z pacjentem lub pacjentką. Wpływ na długotrwałość zabiegu, a więc i gładkość skóry ma także systematyczność depilacji. Przy najbardziej opornym owłosieniu zabieg należy powtórzyć w odstępie około 4-10 tygodni. Jest to niezbędne, ponieważ laser skupia się wyłącznie na niszczeniu włosów znajdujących się  fazie wzrostu.

O czym musisz pamiętać po zabiegu?

Pierwsze dni po zabiegu depilacji laserowej są kluczowe dla prawidłowej regeneracji skóry. W tym celu powinno się unikać wszelkich kosmetyków zawierających w składzie alkohol, który może podrażnić. Do mycia skóry poddanej zabiegowi najlepiej stosować naturalne i delikatne kosmetyki, które powinno się dokładnie spłukiwać wodą. Jeżeli chodzi o osuszanie skóry – to trzeba unikać jej tarcia – lepiej delikatnie i powoli przykładać ręcznik na skórę. W codziennej pielęgnacji nie zapomnij o odpowiednim nawilżeniu skóry – balsamami itp.

Dodaj komentarz