Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Wiele osób zastanawia się czy można naturalnie przyciemnić włosy. Może być to związane z niechęcią do chemicznych farb, gdyż niszczą one włosy, a ponadto mogą się wypłukiwać do niepożądanych kolorów. Powodem może być także strach przed nieudaną wizytą u fryzjera, jak i wysokie koszty takiej koloryzacji. 

Rozwiązaniem takich dylematów będą zioła w różnej postaci, a także oleje. Niektóre z metod wymagają regularnego stosowania, by dostrzec efekty. Są to rozwiązania dla osób, którym zależy głównie na subtelnym przyciemnieniu włosów. Dla osób, którym zależy na szybkim i trwałym efekcie przyciemnionych włosów znakomitym sposobem będzie zastosowanie mieszanek ziołowych  w postaci henny.

Henna do włosów

Na wstępie należy zaznaczyć, że sama henna jest rudym barwnikiem uzyskiwanym z pędów i liści lawsoni bezbronnej, jednak obecnie bardzo często henną producenci nazywają różne koloryzujące mieszanki ziół, tworzone w celu uzyskania konkretnego koloru. Dzięki takim mieszankom, w zależności od naturalnego koloru i chęci osoby decydującej się na taką mieszankę, włosom można nadać kolor od ciemnego blondu, przez rudy, aż do czarnego. Koloryzacja ziołami nie tylko pozwala na zmianę koloru włosów, ale także je pogrubia, odżywia, wzmacnia i sprawia, że stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie henny do włosów są szeroko dostępne w drogeriach stacjonarnych i internetowych.

By poprawnie dokonać koloryzacji taką mieszanką ziołową, należy najpierw dokładnie umyć włosy szamponem z mocnym detergentem i bez dodatku silikonów, spłukać obficie włosy i nie nakładać na nie żadnej odżywki, czy żelu. Hennę należy nałożyć i pozostawić na włosach na kilka godzin, następnie spłukać samą wodą. Mycie szamponem i użycie odżywki zalecane jest dopiero po około 48 godzinach. Początkowo włosy mogą być przesuszone, jednak jest to stan przejściowy i nie należy się go obawiać. 

Oleje do włosów

Oleje do włosów pozwalają na delikatne przyciemnienie i jednoczesne odżywienie włosów. Świetnie nadają się także do rzęs i brwi. Najlepiej nakładać je na włosy przed myciem, na około godzinę, niektórzy praktykują także nakładanie olei na włosy na noc, jednak nie wszyscy są zwolennikami tej metody. W przypadku brwi i rzęs najlepiej jest stosować oleje na noc i zmyć je podczas porannej pielęgnacji twarzy. Do olei przyciemniających włosy należy przede wszystkim olej rycynowy, ale także olej z orzecha włoskiego, jak i nieco mniej mniej znany indyjski olej amla. 

Płukanki 

Jednym ze sposobów delikatnego przyciemnienia włosów jest użycie ziół w formie naparu, czyli płukanki. W schłodzonym naparze moczy się włosy. Niektóre osoby po tym zabiegu płuczą włosy pod bieżącą wodą, inni pozostawiają od razu włosy do wyschnięcia. Przy używaniu płukanek należy pamiętać, że mogą one nieco przesuszać włosy, więc warto jest przed takim zabiegiem dodatkowo je odżywić, by nie dostrzec efektu przesuszenia. 

Istnieje wiele metod naturalnego przyciemniania włosów, które przy okazji mogą także znakomicie odżywić włosy. Należy jednak pamiętać, że efekty u każdej osoby mogą wyglądać inaczej i pojawić się po innym czasie stosowania produktów. 

Dodaj komentarz