Jak się modnie ubierać?

Jak się modnie ubierać?

Każda kobieta lubi prezentować się atrakcyjnie zarówno w wersji codziennej jak i odświętnej. Bardzo ważnym elementem kobiecego wizerunku jest ubiór. Panie zwykle bardzo chętnie kupują różne ubrania i łączą je w zestawy. Okazuje się jednak, że wcale nie jest łatwo osiągnąć efekt, kiedy to kobieta wygląda ładnie i jednocześnie jej stroje są modne. 

Skąd wiedzieć jakie ubrania są aktualnie modne?

Wiele kobiet dobierając stroje pragnie być na topie, jednak często nie wiedzą one, co aktualnie jest modne. Aby się tego dowiedzieć najlepiej postawić na obserwację. Wystarczy popatrzeć co noszą młodzi ludzie na ulicy, jak ubierają się gwiazdy ekranu oraz jakie ubrania promowane są w Internecie. Wybierając na miejsce zakupów dobre butiki można mieć pewność, że dostępny asertyment odpowiada obecnym trendom. Jeśli nie do końca wiemy, czy dany fason albo kolor nadal jest na topie, możemy też poprosić o radę doświadczonego sprzedawcę, który z pewnością śledzi wiadomości modowe.

Co jest ważne przy odpowiednim komponowaniu stroju?

Specjaliści od ubioru od zawsze podkreślają, że bardzo ważne jest aby ubiór był dopasowany do sylwetki danej osoby oraz do okazji. Na dalszym planie znajduje się także dostosowanie ubioru do pory roku. Idea dopasowania stroju do sylwetki sprowadza się do tego, że należy uwypuklać swoje atuty natomiast maskować niedoskonałości. Przykładowo panie z lekką nadwagą nie powinny nosić obcisłych bluzek i sukienek, bo zamiast tego mogą wybierać nieco luźniejsze modele. Strój powinien też być dopasowany do wieku. Nastolatkom i studentkom pasuje w zasadzie wszystko ale już kobieta po sześćdziesiątce powinna unikać jaskrawych kolorów czy zbyt krótkich spódnic. Dopasowanie stroju do okazji również jest bardzo ważne. Gdy kobieta wybiera się na przyjęcie weselne powinna oczywiście ubrać się w elegancką sukienkę w stosownym kolorze. Jeśli zaś wybiera się na plenerowe spotkanie na działce ze znajomymi to powinna ubrać się wygodnie i nieco mniej zobowiązująco. Tutaj dobrym wyborem będą jeansy, spodnie cygaretki, spodnie rurki, t-shirt i tenisówki. Tworząc stylizację do pracy bardzo często trzeba przestrzegać narzuconych zasad i tutaj sprawdzają się stroje uniwersalne, nie odsłaniające ciała.

Kobieta modnie ubrana czyli jaka?

Moda zmienia się oczywiście bardzo szybko ale zawsze warto starać się nadążać za trendami. Dobrze jest wiedzieć jakie wzory i kolory obowiązują w danym sezonie. Jeśli w ciepłych miesiącach okazuje się, że do mody wchodzą kolory pastelowe, warto kupić sobie kilka koszulek, spódniczkę i sukienkę w takim kolorze. Uwagę należy zwracać także na dodatki, które również zmieniają się dosyć często. Dotyczy to przede wszystkim torebek, gdzie zmienia się kolorystyka, kształt i wielkość torebek będących aktualnie w modzie.

 

Dodaj komentarz