Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Wiele kobiet marzy o pięknych rzęsach. Testujemy wiele preparatów by przedłużyć oraz przyciemnić nasze naturalne rzęsy. Co jeśli jednak czeka nas ważne wydarzenie, na którym chcemy wyglądać zjawiskowo, a nasze rzęsy wciąż nie wyglądają tak jak byśmy chciały? W takiej sytuacji warto pomyśleć o sztucznych rzęsach, które są idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy na szybko podkręcić nasz wygląd.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, a i jeszcze więcej modeli sztucznych rzęs. Najpopularniejszymi i najłatwiejszymi w aplikowaniu są jednak rzęsy w paskach oraz kępki. Które więc najlepiej spełnią twoje potrzeby oraz wymagania?

Rzęsy w paskach

Charakteryzują się one tym, że kupujemy je w całości – włoski są przymocowane do cienkiego paska, który z łatwością można przykleić do naszej linii rzęs. Ich jedyną wadą jest to, że należy je uważnie przyklejać, bo każde przekrzywienie można zauważyć na pierwszy rzut oka.

Jak wybrać najlepszy dla siebie model rzęs w paskach

Przy wyborze rzęs w paskach należy zwrócić uwagę na wielkość twoich oczu oraz długość rzęs naturalnych. Zbyt duże rzęsy przysłonią całą powiekę i dadzą efekt przymkniętych oczu, natomiast zbyt krótkie będą niewidoczne. Czasem lepiej jednak wybrać odrobinę za długie, ponieważ można je delikatnie przyciąć.Dobierając rzęsy warto też zwrócić uwagę na okazję oraz na to jak będziemy danego dnia ubrane. Zbyt ciemne i długie rzęsy będą wyglądać całkiem zabawnie przy lekkiej i zwiewnej sukience, a gdy założymy krótkie, prawie niewidoczne rzęsy do sukni balowej, sukienka całkiem odwróci uwagę od naszej twarzy.

Jak przyklejać rzęsy w paskach

Przy przyklejaniu rzęs kluczowy okazuje się klej jakiego używamy. Najlepiej użyć bezbarwnego lub takiego którego kolor przestanie być widoczny po wyschnięciu. Następnie chwytamy rzęsę pincetą, nakładamy klej na pasek, odczekujemy chwilkę by klej trochę zgęstniał i umieszczamy rzęsę jak najbliżej linii rzęs. Warto też pomyśleć o czarnej kresce eyelinerem, która ładnie wtop rzęsę w ogólny wygląd oka.

Rzęsy kępki

Są to kilku milimetrowe kępki rzęs w różnych wielkościach. Dają bardziej naturalny efekt niż rzęsy w pasku i wiele kobiet uważa, że są łatwiejsze do aplikacji. Jednak żeby je założyć trzeba się trochę napracować, jeśli chcemy zagęścić rzęsy na całej długości oka.

Jak wybrać najlepszy dla siebie model rzęs w kępkach

Rzęsy w kępkach są o tyle wygodne, że możemy je przyklejać jak tylko chcemy, dlatego każdy model będzie odpowiedni gdy mamy pomysł jak go przykleić. Ciemniejsze kępki można przykleić tylko na końcu rzęs, by otrzymać efekt długich i gęstych rzęs. Kupując zestaw rzęsy kępki mamy do wyboru różne wielkości, więc jeżeli nie planujemy przyklejać rzęs na całą długość naszego oka, rzęsy starczą na dłużej i odpowiednio przyklejone będą się nadawać na każdą okazję.

Jak przyklejać rzęsy kępki

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz