3 najpiękniejsze wyspy świata

3 najpiękniejsze wyspy świata

Nasza planeta pełna jest wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć. Niestety jest ich aż tyle, że zobaczenie ich wszystkich przez całe życie byłoby niezwykle trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Właśnie z tego powodu warto stworzyć swoja własną listę miejsc, które trzeba odwiedzić. Koniecznie muszą znaleźć się na niej 3 najpiękniejsze wyspy na świecie.

Bali

Bali to jedna z najbardziej rozsławionych wysp w Indonezji. Nie ma się co dziwić, bowiem pełna jest rajskich plaż, lasów tropikalnych oraz zabytkowych świątyń. Bali https://duabenua.com/pl/wycieczki/3-bali-wyspa-bogow/ to prawdziwy raj dla osób, które chcą zrelaksować się na plaży lub cenią sobie aktywny wypoczynek np. serfowanie i trekking. Praktycznie każdy poczuje się w tym miejscu wyjątkowo, a wyspa Bali ma wiele do zaoferowania turystom. Co ciekawe przez cały rok przewija się ich tam aż kilka milionów, a dzięki lotnisku w Denpasar Bali stała się niezwykle dostępna dla ludzi z całego świata.

Wakacje na Bali https://duabenua.com/pl/wycieczki/3-bali-wyspa-bogow/ są bardzo chętnie wybierane nie tylko przez nowożeńców, ale także przez pojedyncze osoby, które chcą odpocząć od zgiełku Europejskich miast. To doskonałe miejsce na wypoczynek.

Maui

Wyspa Maui należy do archipelagu Hawajskiego, a jej główną atrakcją turystyczną jest czynny wulkan oraz Park Haleakala. To też doskonałe miejsce dla surferów, którzy szukają potężnych fal. Szum fal, bliskość morza i palmy potrafią stworzyć wyjątkowy klimat. Nie brakuje tam też luksusowych kurortów, w których można nie tylko spędzić noc, ale także zjeść tradycyjne hawajskie potrawy i zrelaksować się przy basenie. Maui, to miejsce, które pokochają miłośnicy sportów wodnych i nurkowaniu. Fauna i flora pod wodą jest naprawdę imponująca i warto poświęcić trochę więcej czasu na jej poznawanie.

Santorini

Jest to zdecydowanie jedna z najsłynniejszych wysp w Grecji. Największą wizytówką tej wyspy są białe budynki z niebieskimi dachami, które pojawiają się na pocztówkach z tego miejsca. Na Santorini nie brakuje też wyjątkowych plaż, które nieco różnią się od tych, które znamy. Nie dostrzeżemy tam bowiem zwykłego piachu, a ciemny wulkaniczny żwir. Będąc w tym miejscu, koniecznie musisz spróbować lokalnego wina oraz potraw. Po całej wyspie z łatwością możesz poruszać się wypożyczonym samochodem tub skuterem. Bardzo popularne są też wycieczki rowerowe, podczas których możesz zwiedzić okolice i jednocześnie nacieszyć się piękną pogodą.

Dodaj komentarz