Gdzie sprawdzą się wycieraczki obiektowe?

Gdzie sprawdzą się wycieraczki obiektowe?

Niewielkich rozmiarów wycieraczki gumowe bądź materiałowe świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy chronić przed brudem stosunkowo niewielką przestrzeń, a przechodzić będzie po nich nie kilkaset, a kilkanaście osób dziennie. Wykorzystywane są powszechnie w domach, niewielkich biurach czy na klatkach schodowych. Zupełnie inne zastosowanie mają wycieraczki obiektowe https://www.bela.com.pl/wycieraczki-obiektowe/ – o tym rodzaju wycieraczek większość osób zapewne nie słyszała, ale każdy miał z nimi w życiu styczność. W takim razie gdzie sprawdzą się wycieraczki obiektowe?

Wycieraczki obiektowe – charakterystyka

Wycieraczki obiektowe z reguły są stosunkowo dużych rozmiarów, chociaż można oczywiście spotkać się także z niewielkimi wycieraczkami tego typu. Są bardziej praktyczne, a mniej estetyczne wizualnie (aczkolwiek nie można też powiedzieć, że są brzydkie – po prostu nie mają walorów typowo dekoracyjnych, jak to bywa w przypadku niektórych wycieraczek domowych).

Do ich największych zalet należy duża skuteczność i łatwość utrzymania. Radzą sobie one z przeważającą częścią zabrudzeń, takich jak śnieg, piasek, żwir czy błoto. Co istotne, dzięki dużej wytrzymałości i żywotności mogą z nich bez problemu korzystać setki osób dziennie.

Kto powinien zainwestować w wycieraczki obiektowe?

Wycieraczki obiektowe świetnie sprawdzą się w miejscach, przez które przewija się codziennie bardzo wiele osób, a które, czy to ze względów wizerunkowych, czy zdrowotnych, powinny pozostać jak najczystsze. Spotkamy je przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej (szkołach, uniwersytetach, urzędach). Warto o nich pomyśleć, jeśli urządzamy między innymi:

  • biuro
  • centrum handlowe
  • sklep
  • restaurację.

Dzięki tego typu wycieraczkom nie tylko budynek czy pomieszczenie będzie czystsze i estetyczniejsze, ale mniejsze będzie także prawdopodobieństwo, że ktoś poślizgnie się lub przewróci. Do takich wypadków dochodzi bardzo często zwłaszcza zimą i można w ich wyniku potencjalnie mocno ucierpieć, w związku z czym warto ich za wszelką cenę uniknąć. Pozwalają na to właśnie wycieraczki obiektowe.

Dużą zaletą tych wycieraczek jest także fakt, że kiedy już przychodzi pora na ich czyszczenie, można zrobić to stosunkowo szybko i łatwo. Na dłuższą metę ich zakup wiąże się również ze sporymi oszczędnościami, ponieważ nie będziemy musieli marnować tak dużo pieniędzy na specjalistyczne środki i czas pracowników, którzy gdyby nie skuteczne wycieraczki, musieliby czyścić znacznie więcej brudu wnoszonego na butach klientów czy osób odwiedzających dany budynek.

Dodaj komentarz