Jak ulepszać związek?

Jak ulepszać związek?

Każdy z nas na ogół dąży do tego, żeby kogoś poznać i stworzyć związek, który będzie oparty na wzajemnym zaufaniu i szczerej miłości. To naturalne, że chcemy łączyć się w pary i założyć rodzinę. Czasami droga do tego jest wyboista i nie układa się wszystko tak, jak chcemy.

Zastanawiamy się wtedy, co stoi na przeszkodzie na drodze ku szczęściu. Warto rozważyć, o co chodzi w relacjach damsko-męskich i dobrze poznać siebie jeszcze zanim będziemy chcieli stworzyć trwałą relację.

Poznanie siebie kluczem do dobrej relacji

Dlaczego tak ważne jest poznanie samego siebie? Tylko wtedy możemy dowiedzieć się, jakie

mamy potrzeby, co jest dla nas ważne i jak reagujemy w kryzysowych sytuacjach. Życie niejednokrotnie nas zaskoczy. W związku chcemy nie tylko brać i oczekiwać, ale również dawać coś od siebie. Zarówno kobieta jak i mężczyznom wzajemnie chcą dawać sobie poczucie bezpieczeństwa oraz dążyć do rozwoju osobistego.

Nie chcemy stać w miejscu, ale traktujemy związek jako filar, który pomoże nam przetrwać trudne momenty, których w naszym życiu nie zabraknie. Zawsze wyłaniają się jakieś kłopoty, prędzej czy później będziemy musieli stawić czoło wyzwaniom. Dobrze jest żyć w zgodzie ze sobą, realizować własne pasje, a wtedy staniemy się osobami, które przyciągną wartościowych ludzi.

Uśmiechnięte i szczęśliwe osoby, które nie szukają dziury w całym, mogą mieć wielu przyjaciół, a wśród nich znaleźć partnera na całe życie. Miłość w relacjach damsko-męskich jest przedmiotem wielu piosenek, książek i filmów, jednak tak naprawdę często brakuje jej w naszym rzeczywistym życiu, więc rozpaczliwie szukamy choćby jej namiastki. Niektóre osoby z jakichś powodów nie mogą znaleźć nikogo odpowiedniego.

Być może mają już dosyć bycia singlem. Tak naprawdę jednak jest to błogosławieństwo i taki czas w życiu, który możemy poświęcić na zaspokojenie swoich potrzeb. Nie chodzi bynajmniej o czysty hedonizm, ale zrozumienie tego, że jesteśmy osobami, które mogą funkcjonować samodzielnie bez względu na okoliczności.

Budowanie zdrowego związku

Niektórzy uważają, że lepiej jest zawierać trwałe związki, kiedy jest się młodym, ponieważ wtedy mamy jeszcze dość elastyczny kręgosłup emocjonalny i psychiczny, a więzi, które powstają w młodym wieku mogą być niezwykle silne. Jednak możemy wtedy popełnić sporo błędów. Trzeba jednak umieć podnieść się i nie zamykać w sobie.

Trzeba powiedzieć, że żadna para nie jest doskonała. Może tylko starać się walczyć, aby ulepszać swoje relacje. Pielęgnowanie pozytywnych uczuć, szukanie zalet u partnera, sprawia, że związek może stać się dużo silniejszy. Kiedy pojawiają się dzieci, może się pojawić kryzys związany z tym, że mąż i żona mają niewiele czasu dla siebie.

Muszą zarabiać na utrzymanie, więc zderzają się z prozą życia, nie mając czasu na to, co kiedyś sprawiało im przyjemność. Oczywiście dzieci szczelnie wypełniają lukę pustki i warto zrozumieć, że etap, kiedy są małe przeminie i znowu przyjdzie moment, kiedy będziemy mogli cieszyć się wspólnym życiem z partnerem, dlatego warto dbać o wzajemne porozumienie.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe o relacjach damsko-męskich znajdziecie na stronie https://www.uwodzenie.org/ – blog o uwodzeniu i nie tylko.

Dodaj komentarz