Obawy i korzyści wynikające z zamówienia kontenera na odpady

Obawy i korzyści wynikające z zamówienia kontenera na odpady

Obawy i korzyści wynikające z zamówienia kontenera na odpady

Jeśli jesteś firmą, która każdego dnia produkuje duże ilości odpadów, lub jako prywatna osoba zmagasz się właśnie z remontem, budową domu, przeprowadzką, czy też gruntownymi porządkami w piwnicy lub na działce, a twoje małżeństwo wisi przez to na włosku, my chętnie odciążymy cię przynajmniej w zakresie wywozu i utylizacji śmieci. Poniżej znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Czy warto zamówić kontener na odpady?

Odpowiedź brzmi nie tyle co warto, a z pewnością będzie to jedna z lepszych decyzji. Problem z odpadami spędza sen z powiek wielu osobom, ponieważ usunięcie przedmiotów wielkogabarytowych na własną rękę, lub po prostu dużych ilości innych odpadów, nie jest proste. Zamówienie kontenera w specjalizującej się w tej branży firmie topgruz , jeszcze przed rozpoczęciem prac, zapewni ci spokój i wygodę.

Czy zamówienie kontenera na odpady wiąże się z wieloma formalnościami i długim czasem oczekiwania?

Zamówienie kontenera jest stosunkowo krótkim procesem. Wystarczy wysłać zapytanie ofertowe w interesującym Cię zakresie, lub telefonicznie skontaktować się obsługą naszej firmy. Jeśli nie jesteś pewny jaki rodzaj kontenera będzie Ci potrzebny, nasi eksperci bez problemu udzielą fachowej pomocy. Ze względu jednak na rozwijającą się branżę budowlaną, warto zamówić interesujący Cię kontener odpowiednio wcześniej, ponieważ może się okazać, że ze względu na popyt okres oczekiwania może się wydłużyć.

Czy powinienem obawiać się dodatkowych kosztów związanych z zamówieniem kontenera, które zostały przemilczane na etapie ofertowania?

Firmy świadczące podobne usługi z całą pewnością dbają o swojego klienta i wypracowaną na swój temat opinię. Wszystkie koszty są jawne i nie ulegają zmianom w przypadku prawidłowego użytkowania i wynajmu.

Kontener na odpady to koszt rzędu od 280 zł (w tym koszt transportu, opłaty dla składowiska odpadów oraz zysk firmy), natomiast zamówienie busa transportowego- już od 200 zł (ceny netto, należy do nich doliczyć podatek VAT: 8% – w przypadku wywozu odpadów, 23% w przypadku dzierżawy i transportu).

Pod mianem kosztów dodatkowych znajduje się:

  • Dodatkowy postój kontenera: 100 zł/tydzień, 50 zł/dodatkowe 2-3 dni
  • Pusty podjazd: 100 zł (w sytuacji gdy z winy zamawiającego dostawa lub odbiór kontenera jest niemożliwy)
  • Przeładowanie kontenera: ustalane z kierowcą na miejscu
  • Załadowanie innym odpadem niż zgłoszone: ustalane z kierowcą na miejscu

Jednak i w tym przypadku ceny są często z góry określone i adekwatne do ponoszonych kosztów.

Punkty naszej działalności znajdują się w największych miastach w Polsce i ich okolicach- Trójmieście, Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Dodaj komentarz