Czy grzejniki kanałowe sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie

Czy grzejniki kanałowe sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie

grzejniki kanałowe

Grzejniki są w Polsce przez sporą część roku absolutną koniecznością. Najpopularniejszym ich typem są wciąż grzejniki ścienne, coraz częściej korzysta się także z grzejników podłogowych. Wraz z rozwojem rynku wzrosło zapotrzebowanie na takie produkty, które są nie tylko praktyczne, ale też spełniają szereg innych funkcji, na przykład jako estetyczny element wystroju. Dla niektórych, zwłaszcza jeśli do dyspozycji jest niewiele miejsca, priorytetem jest jednak ich rozmiar. Grzejniki kanałowe dają spore pole do popisu we wszystkich wymienionych kategoriach i zaczynają na dobre zajmować miejsce w nowoczesnym budownictwie.

Grzejniki kanałowe – jakie są ich największe zalety

W nowoczesnym budownictwie prym wiodą dwa cele: zaoszczędzenie jak największej ilości miejsca i zachowanie jak najwyższych walorów estetycznych. Grzejniki kanałowe spełniają w pełnie je oba. Występują na ogół w formie wąskiego, długiego panelu wkomponowanego w podłogę, więc ściany pozostają wolne do postawienia przy nich wszelkiego rodzaju stołów, regałów, szaf czy czegokolwiek innego. Sam panel występuje we wielu konfiguracjach i modelach, tak więc w większości przypadków powinno się móc go z powodzeniem wkomponować w obecny wystrój. Tego typu grzejniki w zależności od potrzeb i preferencji mogą stanowić zarówno główne źródło ciepła w danym mieszkaniu czy pomieszczeniu lub jedynie działać jako dodatek do innego. Dużym pozytywem wyboru grzejnika kanałowego jest to, że w miesiące ciepłe może on także pełnić rolę klimatyzatora.

Wady grzejników kanałowych

Niestety tego typu grzejniki, tak jak w zasadzie wszystko, mają także swoje wady. Z pewnością elementem zaporowym może być ich koszt. Dla przeciętnego Polaka to wciąż duża inwestycja, chociaż wiele zależy także od wybranego modelu i powierzchni, jaką musimy ogrzać. Należy się także przygotować na wyższe koszty już po zakupie: zarówno ich montaż, jak i eksploatacja wyjdą nas drożej niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Dodatkowo musimy pogodzić się z koniecznością częstego czyszczenia kratek od grzejnika, aby cała instalacja działała sprawnie i przez długi czas. Dla niektórych wadę może stanowić także fakt, że ta metoda ogrzewania nie należy do najcichszych, co może ją dyskwalifikować z wykorzystania na przykład w sypialni czy biurze.

Tego typu grzejniki z pewnością są ciekawym pomysłem i nie bez powodu zyskują coraz większą popularność. Zwłaszcza istotnymi zaletami jest możliwość łatwego ich ukrycia i walory estetyczne. Są jednak także wady, które odstraszą niektórych chętnych od tej inwestycji.

Dodaj komentarz