Jak dobrać spodnie do swojej figury?

Jak dobrać spodnie do swojej figury?

Spodnie to w szafie aktywnej, nowoczesnej kobiety rzecz niezbędna. Doskonałe do pracy, na spacer, zakupy, wycieczkę, a nawet na imprezę. Niestety nie tak łatwo dobrać odpowiedni fason, który nie zaszkodzi naszym figurom i nie uwypukli tego, co akurat chcemy ukryć. Oto kilka typów sylwetek i odpowiednie dla nich fasony spodni damskich.

Spodnie dobrane do figury

Figura gruszki – to często spotykany i bardzo kobiecy typ sylwetki. Charakteryzuje się drobną górą (wąskie ramiona, drobny biust, szczupła talia) i trochę cięższym dołem (szerokie, krągłe biodra, dość masywne uda). Odpowiednie spodnie damskie pomogą swym krojem utrzymać równowagę między górą i dołem ciała. Nie powinno się mocno akcentować strojem dolnych partii ciała. Wybieramy raczej ciemne, stonowane kolory, a fasony powinny być proste, klasyczne, mogą mieć lekko rozszerzone na dole nogawki. Tylne kieszenie raczej niewielkie i bez aplikacji.

Figura jabłka – atutem pań posiadających ten typ sylwetki są zgrabne nogi. Poza tym charakterystycznymi cechami jest ciężka góra, brak talii, duży brzuch i często płaskie pośladki. Niełatwo znaleźć odpowiedni fason spodni. Z pewnością pasować będą rurki oraz szorty, czyli fasony, które podkreślą atut pań-jabłek. Nie ma natomiast ograniczeń co do kolorystyki – panie mogą wybierać tu do woli.

Figura typu V, czyli rożek – to typ figury o szerokich ramionach, wąskich biodrach, szczupłej talii i zwykle zgrabnych nogach. Przy tym typie sylwetki warto nieco powiększyć optycznie biodra, więc żywa kolorystyka i rozmaite wzory są jak najbardziej wskazane. Z fasonów – obcisłe rurki, cygaretki – wszystko, co przylega do ciała.

Figura klepsydry – niesamowicie proporcjonalna, zrównoważona, bardzo kobieca. Charakteryzuje się wąską talią i proporcjonalnie szerokimi biodrami oraz dużym biustem. Do takiej figury pasuje wiele fasonów ubrań. Najlepiej będą wyglądały klasyczne, proste spodnie damskie lub obcisłe rurki.

Figura kolumny – ten typ figury jest dość proporcjonalny, choć pozbawiony krągłości. Osoby z tą figurą zwykle są dość wysokie. Pasuje im prawie każdy fason spodni, ważne, by dodać sobie nimi trochę krągłości.

Tuszowanie niedoskonałości figury

Nie jest nowością stwierdzenie, iż strój pozwala zatuszować wiele mankamentów naszej sylwetki. To z czym zwykle borykamy się, próbując dopasować odpowiedni fason spodni to: zbyt krągły brzuch, za duże biodra, za krótkie nogi, płaskie pośladki, masywne uda. Jak można ukryć to, co nam się nie podoba i wyeksponować to, co warte podkreślenia?

Przy okrągłym brzuszku dobrze jest zapomnieć w ogóle o biodrówkach i wybierać spodnie damskie z normalnym lub podwyższonym stanem oraz skupić się na podkreśleniu nóg. Przy zbyt szerokich biodrach postawmy na ciemne kolory i proste fasony, mogą być z lekko rozszerzanymi nogawkami. Należy wybierać spodnie z małymi i blisko rozmieszczonymi kieszeniami. Jeśli naszym nogom brakuje kilku wymarzonych centymetrów, wybierajmy spodnie z długimi nogawkami, takimi, które przykryją kostkę. Tak dobrane spodnie w połączeniu z butami na obcasie optycznie dodadzą nam centymetrów. Płaskie pośladki zaokrąglimy spodniami damskimi w jasnych kolorach, koniecznie z kieszeniami, kieszenie mogą być wzbogacone o aplikacje, zamki, guziczki. Dobrym krojem w tym przypadku będą biodrówki. Przy masywnych udach doskonale sprawdzą się ciemne kolory i lekko opinające, elastyczne materiały. Nogawki powinny być proste lub lekko rozszerzane.

Jak widać istnieje całe bogactwo krojów i fasonów damskich spodni. Mogą je nosić i panie o figurach modelki i te z krągłościami. Ważne, żeby dobrać je odpowiednio, wtedy będziemy czuły się i wygodnie i seksownie.

Dodaj komentarz