Koziorożec – charakterystyka znaku zodiaku

Koziorożec – charakterystyka znaku zodiaku

Symbolem Koziorożca jest kozica, jest to znak żeński, ziemski. Na co dzień starasz się być rozważny, ambitny a przede wszystkim ostrożny. Do życia podchodzisz niezwykle poważnie, czasami, aż nadto. Na szczęście są takie chwile, w których potrafisz się odprężyć i wyluzować. Ogromny wpływ, ma na to, grono Twoich najbliższych przyjaciół. Część Koziorożców sprawia wrażenie zamkniętych i niedostępnych, inne zaś są przebojowe i niezwykle rozrywkowe. Prawda jest jednak taka, że w obu przypadkach, Koziorożce z wiekiem nabierają doświadczenia, a tym samym niebywałej pewności siebie.

W wykonywaniu licznych czynności, nie lubisz się spieszyć, wolisz wszystko przemyśleć, jesteś wrogiem podejmowania pochopnych działań. Jesteś zwolennikiem podejścia praktycznego, wykorzystujesz przy tym ogrom inteligencji i niebywałej błyskotliwości. Cechuje Cię także ogromne zaangażowanie, w kwestii podejmowanych przedsięwzięć. Dzięki temu, jesteś w stanie osiągnąć więcej, aniżeli przeciętny Kowalski. W biznesie jesteś twardy oraz stanowczy, nie pozwolisz na to, aby ktoś ,,grał Ci na nosie”. Gdy ktoś poprosi Cię o pomoc, starasz się nie odmawiać, ale nie zawsze bywasz skory do udzielania wsparcia każdemu, kto Cię o to poprosi.

Lubisz pieniądze, bywasz ambitny, czasami, aż za bardzo. Doznajesz przez to licznych rozczarowań, na szczęście potrafisz się szybko pozbierać i jesteś gotów do dalszego działania. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż zbyt mało czasu poświęcasz rodzinie, musisz skupić się na potrzebach najbliższych, gdyż oddalanie się od nich, może przynieść szereg negatywnych skutków. Bardzo zależy Ci na tym, aby żaden dzień nie należał do straconych, jak mało kto, zdajesz sobie sprawę z tego, iż życie jest bardzo krótkie.

Bardzo istotną kwestię, stanowi dla Ciebie stabilizacja finansowa. Gdy poczujesz, iż Twoja przyszłość materialna jest zabezpieczona, wówczas skupiasz się na takich przyjemnościach jak podróże oraz wypoczynek (przede wszystkim aktywny). Część Koziorożców posiada niezwykle wrażliwą konstrukcję psychiczną. Relacje z partnerem stanowią kwestię priorytetową.

Większość Koziorożców należy do grona osób niezwykle zadbanych, przystojnych, ich korzystny wygląd zachowuje się aż do czasu późnej starości. Lubisz flirtować, ale zazwyczaj kończy się to niewinnie, choć są przypadki, w których poprzez romans, Koziorożce popadały w niesamowite problemy.

Literatura poświęcona astrologii przedstawia Koziorożca jako typowego nudziarza, co jak widać mija się z prawdą. Nie cierpisz marnotrawić pieniędzy, choć już sama myśl o niezłym przyjęciu sprawia, iż Twój portfel, aż rwie się do tego, aby uświetnić imprezę, poprzez ,,zainwestowanie” odpowiedniej kwoty pieniężnej. Uwielbiasz dobrą muzykę, jeśli chodzi o kwestię książek, to lubisz czytać, ale tylko to, co okaże się naprawdę ciekawe.

ZDROWIE I ODŻYWIANIE:
znana legenda mówi o tym, że Saturn, będący Twoim planetarnym władcą, jest jednocześnie patronem starości. Być może wyjaśnia to kwestie długowieczności Koziorożców. Niestety, spora część osób spod tego znaku zodiaku, ma spore problemy ze stawami, łydkami oraz kręgosłupem. Musisz przyjmować odpowiednie ilości wapnia, dzięki temu Twoje kości będą utrzymane w dobrym stanie, a Ty będziesz zadowolony ze stanu swego zdrowia.
KOLORYT I STYL:
Wiele osób spod znaku Koziorożca, ubiera się jak pracownik zakładu pogrzebowego. Dominująca czerń, przysłania inne elementy Twojej garderoby. Musisz pamiętać o tym, iż stosowanie bardziej jaskrawych kolorów, sprawi, iż ludzie będą postrzegali Cię w sposób bardziej pozytywy.
JEDZENIE I GOTOWANIE:
Uwielbiasz dobre jedzenie. Prawda jest jednak taka, że powinieneś przykładać większą wagę do tego co spożywasz. Lubisz gotować, choć często zdarza się tak, iż spora część Koziorożców uważa, iż lepszą alternatywę stanowi niezawodna mikrofala…
ŻYCIE RODZINNE:
Ojciec: niestety, jesteś tak zabiegany, że poświęcasz swoim dzieciom zbyt mało czasu. Spora część Koziorożców, jest wobec swoich dzieci zbyt chłodna i wymagająca.
Matka: pragnie, aby jej dzieci osiągały sukces w wielu dziedzinach. Wymaga od nich wiele, wierząc tym samym, iż dzięki temu osiągną sukces w przyszłości.
Dziecko: Najmłodsze Koziorożce są niezwykle zdyscyplinowane. Chętnie zdobywają wiedzę, prawda jest jednak taka, że nieprzypilnowane, bujają w obłokach.
PRZYJAŹNIE:
dla Koziorożców najważniejsza jest rodzina, dlatego też, bardzo często bywa tak, iż przyjaźnie schodzą na dalszy plan. Do życia podchodzisz bardzo poważnie, przez co ciężko nawiązujesz nowe, ,,luźne” relacje.
MIŁOŚĆ I PARTNERSTWO:
Wzorce emocjonalne: wiele Koziorożców pozostaje w związkach, które trwają długo, ale na końcu okazuje się, iż zainwestowany czas idzie na marne, ponieważ związek zwyczajnie się rozpada. Istnieje jednak wiele przykładów, w których więzi emocjonalne są na tyle silne, iż partnerzy kochają się bezgranicznie.
Małżeństwo i partnerstwo: spora część Koziorożców bywa zaborcza oraz niezwykle zazdrosna. Przysparza to wielu problemów w życiu codziennym. Należy pamiętać jednak, że podstawą udanego związku, jest wzajemne zaufanie oraz szacunek.
Romanse: jeśli w związku zaczyna się coś psuć, wówczas Koziorożce poszukują alternatywny w postaci bratniej duszy. Niestety, najczęściej kończy się to romansem, który pociąga za sobą szereg tragicznych konsekwencji.
WYKSZTAŁCENIE:
Koziorożce stanowią wzór do naśladowania, ponieważ, są one bardzo sumienne oraz niezwykle dokładne niemal pod każdym względem. Odpowiednio prowadzone są w stanie osiągnąć w życiu bardzo wiele.
ŚRODOWISKO ZAWODOWE:
jeżeli chodzi o kwestie zawodowe, to należy zauważyć, iż prestiż oraz wysoka pozycja zawodowa, mają dla Ciebie bardzo duże znaczenie. Lubisz dominować, interesują Cię zawody, w których otrzymasz choć namiastkę władzy. Nie lubisz pracy, gdzie możesz sobie ,,zbytnio ubrudzić rączki”.
Kim jesteś w pracy: lubisz zawody, w których można wykazać się umiejętnościami matematycznymi, idealnie odnalazłbyś się także w dziennikarstwie.
OSZCZĘDZANIE I WYDAWANIE:
wszelkie zobowiązania finansowe starasz się uiszczać w terminie, nie lubisz zalegać z jakimikolwiek płatnościami. Starasz się żyć w miarę oszczędnie, choć bywa tak, iż miewasz chwile słabości, a wówczas lekką ręka wydajesz spore sumy gotówki.
DOM TWOICH MARZEŃ:
Koziorożce lubią domy duże i komfortowe. Wygody oraz liczne udogodnienia są tym, co lubisz najbardziej. W głębi serca skrywasz jeszcze jedno ciekawe marzenie – domek letniskowy. Jeżeli niestety los przyniesie Ci tylko jedno mieszkanie, to zależy Ci na tym, aby było one jak najbardziej nowoczesne i funkcjonalne.
URZĄDZANIE WNĘTRZ:
nie cierpisz tandety, Twój ciekawy gust sprawi, iż urządzisz mieszkanie w sposób godny uwagi. Twoje meble mogą być nawet staroświeckie, ale muszą być za to niezwykle solidne i trwale.
ZAINTERESOWANIA POZAZAWODOWE:
lubisz wszelkie uroczystości, w których można potańczyć, ale także dobrze zjeść oraz wypić. Spora część Koziorożców uwielbia górskie wędrówki oraz wszelkie formy aktywnego wypoczynku.
PODRÓŻE I WAKACJE:
Koziorożce uwielbiają, aby wypoczynek przebiegał w warunkach iście luksusowych. Szczególnie kobiety, przed wyjazdem na wakacje upewnią się, czy hotel spełnia najwyższe standardy. Dla mężczyzn natomiast, bardzo istotną kwestię stanowi dobre jedzenie i przednia zabawa.

Dzienny

Dzisiejszy dzień będzie dla Ciebie pozytywny pod jednym warunkiem – jeśli sam zadbasz o to, aby atmosfera była naprawdę miła i przyjemna. Unikaj konfliktu, pod żadnym pozorem nie daj się sprowokować.

Miłość: Bądź konsekwentny.

Praca: Nie przemęczaj się dziś zbytnio.

Zdrowie: Unikaj mocnych trunków.

Miesięczny

Uczucia:
Musisz poświęcać swojemu partnerowi zdecydowanie więcej uwagi. Nie możesz przecież pozwolić na to, aby w Wasz związek wkradła się nuda. Postarajcie się urozmaicić spędzany wspólnie czas, a wówczas zaczniecie doceniać jak wiele dla siebie znaczycie.
Finanse:
Niestety w grudniu musisz zacisnąć pasa, w przeciwnym razie, pod koniec miesiąca, możesz popaść w spore tarapaty związane z finansami. Pracuj sumiennie, angażuj się w życie firmy, a wówczas Twój szef to doceni i wręczy Ci solidną premią.
Zdrowie:
Odżywiaj się zdrowo, ubieraj się adekwatnie do pogody, gdyż masz tendencje do łapania przeziębień. Unikaj tłustych potraw, gdyż to właśnie one są odpowiedzialne za Twoje kiepskie samopoczucie. Unikaj stresu i nerwów, bo mogą cię one w końcu wykończyć.

Roczny

Dla Koziorożców najbliższy rok będzie obfitował w liczne sukcesy – zawodowe, ale także towarzyskie. Poznasz grono bardzo ciekawych osób, pamiętaj jednak o tym, iż nie możesz ufać wszystkim bezgranicznie, gdyż spora część osób, będzie próbowała Ci zwyczajnie zaszkodzić. W życiu zawodowym czeka Cię sporo zmian na lepsze, ale tylko pod warunkiem zaangażowania oraz sumiennego wykonywania zadań jesteś w stanie osiągnąć sukces w firmie. Wiele Koziorożców marzy o zmianie dotychczasowego stanowiska pracy, jeżeli Twój szef dostrzeże to jak bardzo się starasz, wówczas możesz liczyć na solidny awans, może nawet dość sporą podwyżkę. Układ planet mówi o tym, iż mniej więcej w połowie roku, będziesz miała okazję nawiązać nową znajomość, która może przerodzić się w coś głębszego i poważniejszego. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek, nie działaj pod wpływem emocji, gdyż konsekwencje podjętych przez Ciebie działań mogą być naprawdę dotkliwe. Ktoś z grona Twoich bliskich znajomych, będzie próbował zrujnować Twoje życie. Nie wdawaj się zbytnio w konflikty oraz potyczki słowne, gdyż komuś będzie zależało na tym, aby Cię zwyczajnie sprowokować. Postaraj się bardziej angażować w dotychczasowy związek, poświęcaj swojemu partnerowi więcej uwagi, bądź bardziej czuła, w przeciwnym razie, Wasza miłość zakończy się szybciej niż można byłoby się tego spodziewać.  Odnosząc się do spraw związanych z Twoim zdrowiem, to należy zauważyć, iż możesz mieć dość spore problemy z kręgosłupem, ale także z układem pokarmowym. Pod żadnym pozorem nie dźwigaj ciężkich rzeczy, gdyż po pewnym czasie Twój kręgosłup może być w bardzo kiepskim stanie. Jak ognia unikaj produktów, które są nafaszerowane chemią. Konserwanty mogą uszkodzić Twój żołądek do tego stopnia, że bardzo ciężko będzie Ci go doprowadzić do stanu pełnej normalności. Niewykluczone, iż w drugiej połowie roku, czeka Cię wydarzenie, które będzie miało wpływ na kolejne lata Twojego życia. Bądź przygotowany na to, iż będziesz musiał podjąć stanowczą i szybką decyzję. Jeśli na co dzień odczuwasz zmęczenie po pracy, to znak, iż za bardzo się przemęczasz  – spacery oraz uzupełnianie witamin i minerałów, pomogą zwalczyć Ci ten problem. Pod koniec roku czeka Cię bardzo miła niespodzianka, której zupełnie się nie spodziewasz.

I DEKADA 22-31 XII

Rok 2015 będzie dla Ciebie bardzo ważny. Jeżeli zadbasz o pomyślny przebieg kilku spraw, to możesz być pewien, że będzie on należał do naprawdę udanych i niezwykle szczęśliwych. Zadbaj o swoich najbliższych – potrzebują Twojego ciepła i zrozumienia. Jeśli obecnie znajdujesz się w związku, to musisz wiedzieć o tym, że bycie bardziej romantycznym, znacznie poprawi Wasze relacje. Jeśli masz nadzieję na odnalezienie swojej drugiej połówki, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że los jest w Twoich rękach. Bądź odważniejszy, działaj śmielej, a wówczas odnajdziesz miłość swojego życia. Jeśli chodzi zaś o sprawy zawodowe, to musisz pamiętać o tym, aby nie dać się zwariować. Oddzielaj sferę zawodową, od osobistej. Nie pozwól na to, aby Twoi współpracownicy weszli Ci na głowę. Jeśli zadbasz o zdrowie, to możesz być pewien, że nie będziesz miał z nim większych problemów. Podstawę dobrego samopoczucia, stanowi odpowiednie odżywianie – unikaj chemii, przede wszystkim konserwantów.

II DEKADA 1-10 I

Niestety, sporej części Koziorożców będzie doskwierała samotność. Nie poddawaj się jednak, pamiętaj o tym, że los jest w Twoich rękach. Nie odwracaj się od ludzi, nawiązuj nowe znajomości, poszerzaj horyzonty, nie pozwól na to, aby żyć w pojedynkę – rola singla z czasem bywa dokuczliwa. Jeżeli będziesz miała tyle szczęścia, aby odnaleźć miłość swojego życia, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że związek to także sztuka kompromisu. W sprawach zawodowych czeka Cię rok pełen poświęceń. Działaj sumiennie i rozważnie, a Twój szef zrozumie jak cennego pracownika ma w swojej firmie. Kto wie, może nawet złoży Ci ofertę lepszego stanowiska. Tegorocznym mankamentem może się okazać dla Ciebie kwestia zdrowia. Liczne dolegliwości związane z przeziębieniem, nie będą dawały Ci spokoju. Zadbaj o dostarczenie do organizmu solidnej dawki witamin i minerałów, a wówczas choroba będzie bez szans. Spędzaj więcej czasu z najbliższymi, a wówczas Wasze relacje, ulegną znacznej poprawie.

III DEKADA 11-19 I

Koziorożce z ostatniej dekady, mogą cieszyć się sprzyjającymi warunkami. Układ planet jest dla Ciebie naprawdę korzystny. Wykorzystaj tę zaletę do realizacji licznych celów i zamierzeń. Odwaga i determinacja zacznie ułatwią Koziorożcom, codzienne funkcjonowanie. Co ważne, relacje z najbliższymi ulegną znacznej poprawie. Nie bój się wyrażać własnych poglądów – w większości kwestii masz rację. Powierzone zadania wykonuj sumiennie i starannie, a już niebawem, Twój przełożony będzie dla Ciebie bardziej wyrozumiały. Pamiętaj jednak o tym, aby ,,nie dać zawalić się robotą”. Wszystko ma przecież pewne granice. Jeśli chcesz, aby z Twoją drugą połówką układało Ci się naprawdę dobrze, to musisz pamiętać o tym, że szacunek oraz odrobina więcej czułości, mogą czynić cuda. Ze zdrowiem nie powinieneś mieć większych problemów. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z tego, że śmieciowe jedzenie jest bardzo niezdrowe – jedz więcej warzyw i owoców, a Twoje ogólne samopoczucie, ulegnie znacznej poprawie.

 

Dodaj komentarz