Lekka trwała – dla kogo to najlepsze rozwiązanie? Co warto na jej temat wiedzieć?

Lekka trwała – dla kogo to najlepsze rozwiązanie? Co warto na jej temat wiedzieć?

O swoje włosy i ich ułożenie dbają w szczególności przedstawicielki płci pięknej. Współcześnie mamy do dyspozycji naprawdę mnóstwo możliwości stylizowania swoich kosmyków. Możemy użyć lokówki, prostownicy, jak również szczotki czy dyfuzora. Na rynku dostępne są również rozmaite preparaty do układania włosów, dzięki którym możemy nadać fryzurze pożądany charakter. W niektórych przypadkach, najlepsze rezultaty może jednak przynieść lekka trwała. Zanim zdecydujemy się na poddanie temu fryzjerskiemu zabiegowi, dobrze byłoby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Przede wszystkim, należy mieć świadomość tego, komu w szczególności dedykowana jest lekka trwała. 

Czym jest właściwie lekka trwała?

Pojęcie trwałej jest znane zdecydowanej większości z nas. Nie każda przedstawicielka płci pięknej zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym jest tak zwana lekka trwała. Na pewno warto zaznaczyć, że różni się ona nieco od klasycznej trwałej. Co więc dokładnie kryje się pod pojęciem lekkiej trwałej? Otóż jest to nic innego jak zabieg ondulacji pozwalający na zmianę naturalnego zachowania włosa. Nie jest to jednak tak drastyczna zmiana jak w przypadku tradycyjnej trwałej. Ponadto, gwarantowany przez nią efekt jest zbliżony do tego naturalnego, a efekty są naprawdę długotrwałe. Dzięki wykonaniu wspomnianego zabiegu fryzjerskiego, codzienna i staranna stylizacja włosów nie będzie konieczna. Wydaje się więc, że lekka trwała będzie doskonałym wyborem dla osób, które pragną zaoszczędzić swój czas.

Kto powinien rozważyć poddanie się zabiegowi lekkiej trwałej?

Jak już zaznaczono wyżej, lekka trwała to stosunkowo prosty zabieg fryzjerski, z którego może skorzystać tak naprawdę każdy, kto ma na to ochotę. W szczególności jednak, zalecany jest on osobom, które:

  • posiadają włosy z natury cienkie, przyklapnięte i pragną zwiększyć ich naturalną objętość
  • chcą mieć włosy kręcone bądź falowane
  • pragną zauważalnej i trwałej zmiany w swoim wyglądzie zewnętrznym

Warto mieć świadomość tego, że rezultaty lekkiej trwałej są w stanie utrzymać się nawet do czterech miesięcy. To doskonała wiadomość dla osób, które nie lubią długo ślęczeć przed lustrem i nadawać fryzurze pożądanego kształtu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to, jak długo będą utrzymywały się efekty, w dużej mierze zależy od naszej pielęgnacji.

Jak przygotować się do zabiegu lekkiej trwałej i jak długo on trwa?

Wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym, jak właściwie przebiega zabieg lekkiej ondulacji włosów i czy należy się do niego w jakiś sposób przygotować. Na szczęście, żadne przygotowanie nie jest konieczne, a sam zabieg nie należy do jakichś szczególnie skomplikowanych i długotrwałych. Co do zasady, jego wykonanie zajmuje mniej więcej dwie godziny, choć rzecz jasna w niektórych przypadkach czas jego trwania może ulec wydłużeniu. Wiele zależy bowiem od indywidualnego przypadku oraz od konkretnego miejsca, w którym poddajemy się zabiegowi.

Przebieg lekkiej trwałej

Każda kobieta wybierająca się na zabieg lekkiej trwałej pragnie wiedzieć, jak on dokładnie wygląda. Na szczęście, jego przebieg nie jest skomplikowany. Pierwszym etapem jest staranny podział włosów na sekcje, którego dokonuje fryzjer. Później kosmyki zostają nawinięte na wałki, a następnie zabezpieczone folią. Kolejną czynnością wykonywaną przez fryzjera jest nałożenie na włosy odpowiedniego płynu do ondulacji. Jest on dobierany indywidualnie. To właśnie wspomniany specyfik sprawi, że nasze kosmyki zaczną się kręcić i falować. Staną się również bardziej uniesione u nasady, przez co zwiększą swoją naturalną objętość. Po upływie odpowiedniej ilości czasu, fryzjer spłukuje z włosów płyn do ondulacji. Kolejnym etapem jest nałożenie na kosmyki specjalnego preparatu, który ma sprawić, że włosy staną się lepiej odżywione i zregenerowane. Na samym końcu zostanie nałożona odżywka, dzięki którem fryzura będzie prezentowała się jeszcze lepiej.

Rodzaje trwałej ondulacji

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje trwałej ondulacji. To od rodzaju naszych kosmyków w dużej mierze zależy dobór odpowiedniej metody. Nie musimy się jednak głowić nad tym, który rodzaj ondulacji wybrać. Decyzję podejmie za nas doświadczony i wykwalifikowany fryzjer.

Ondulacja zasadowa (alkaliczna)

Jej niezaprzeczalnym i jednocześnie największym atutem jest długotrwały efekt. Ma on szansę utrzymać się nawet do dziewięciu miesięcy! Niestety, ondulacja zasadowa posiada także pewne wady. Jej podstawowym minusem jest to, iż nie można wykonać jej u każdej przedstawicielki płci pięknej. Alkaliczna ondulacja jest bowiem przeciwwskazana u osób, które posiadają włosy rozjaśniane bądź poddane farbowaniu.

Ondulacja kwaśna

Kolejnym popularnym rodzajem ondulacji jest ondulacja kwaśna. Jej ogromną zaletą jest to, iż daje nam ona bardzo naturalny efekt. Możemy mieć więc pewność co do tego, że nikt nie domyśli się, że korzystaliśmy z pomocy fryzjera. Na tym jednak nie koniec jej atutów. Ondulacja kwaśna jest bowiem wyjątkowo mało inwazyjna. Mogą więc zdecydować się na nią osoby, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ten rodzaj ondulacji świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają włosy delikatne, skłonne do wypadania oraz nadmiernie przesuszone. Ondulację kwaśną można spokojnie wykonać u osób, które poddały już swoje kosmyki farbowaniu, także wielokrotnemu.

Ondulacja dwufazowa

Kolejnym rodzajem ondulacji jest ta dwufazowa. Nietrudno domyślić się, że składa się ona z dwóch etapów. Wskazuje bowiem na to sama nazwa zabiegu. Charakterystyczne dla ondulacji dwufazowej jest to, iż wykonuje się ją co do zasady na włosach, które zostały już poddane trwałej. Warto mieć na uwadze to, że w trakcie wykonywania tego rodzaju ondulacji, na kosmyki nakładany jest bardzo mocny preparat na odrosty. Pozostała część włosów zostaje potraktowana zdecydowanie delikatniejszym preparatem.

Jak postępować po zabiegu ondulacji trwałej?

Wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym, w jaki właściwie sposób należy postępować po zabiegu ondulacji trwałej. Przestrzeganie zaleceń fryzjera jest niesamowicie ważne, jeżeli zależy nam na tym, aby efekty utrzymały się najdłużej jak to tylko możliwe. Warto byłoby mieć na uwadze przede wszystkim to, aby nie farbować swoich kosmyków przynajmniej przez tydzień po poddaniu się ondulacji. Dobrze byłoby także pamiętać o tym, aby nie suszyć kosmyków. Najlepiej pozwolić im wyschnąć naturalnie. Wówczas możemy spodziewać się tego, że efekty ondulacji będą doskonale widoczne.

Jak wybrać dobry salon fryzjerski i jakiego kosztu lekkiej trwałej się spodziewać?

Sporo kobiet zastanawia się nad tym, jaka jest właściwie cena zabiegu lekkiej trwałej. Na szczęście, zabieg ten nie jest jakoś szczególnie kosztowny. Co do zasady, za lekką trwałą trzeba będzie zapłacić mniej więcej sto złotych. Ważne jest jednak to, aby udać się na wizytę do profesjonalnego gabinetu fryzjerskiego. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie po prostu zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych salonów fryzjerskich. Im więcej pozytywnych opinii o danym salonie, tym rzecz jasna lepiej. Unikajmy natomiast korzystania z usług fryzjerów, które nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami klientów. Dobrze byłoby również zapoznać się z opiniami na temat samego zabiegu lekkiej trwałej. Dzięki temu, będziemy mogli ocenić, czy chcemy poddać się temu zabiegowi, czy też raczej nie da nam on efektów, których oczekujemy. Zawsze warto poradzić się również fryzjera przed wykonaniem zabiegu. Wbrew pozorom, lekka ondulacja nie jest zabiegiem, z którego będzie zadowolony każdy, kto się mu podda.

Dodaj komentarz