Place zabaw dawniej i dziś

Place zabaw dawniej i dziś

Śmiech dziecka jest najlepszą nagrodą dla jego rodziców. Aby dziecko było szczęśliwe poświęcamy dużo energii i czasu na kontakt z nim, jego rozwój i wychowanie. Staramy się zapewniać mu urozmaiconą rozrywkę dostosowaną do jego wieku, a jednocześnie wspomagającą rozwój naszej pociechy. Nie możemy jednak w tym wszystkim zapominać o bezpieczeństwie naszego dziecka.

Plac zabaw kiedyś

Rodzice z zazdrością patrzą na dzisiejsze place zabaw. Z miękką podłogą, wodne, w astronomicznych kształtach i wspominają swoje dzieciństwo i swoje place zabaw. Skrzypiące huśtawki, zardzewiałe zjeżdżalnie, piaskownica zbita z desek, a to i tak tylko w mieście. W mniejszych miasteczkach królowały opony zawieszane na linach zamiast huśtawek i trzepaki, jako osiedlowe miejsce spotkań najpierw dzieci, a później nastolatków.

Plac zabaw dziś

Dzisiejszy plac zabaw może być zarówno „suchy”, jak i „mokry”. Coraz częściej zwłaszcza w okolicach jezior i parków można spotkać ten wodny plac zabaw stanowiący nie lada atrakcję dla najmłodszych. Jego głównym punktem jest najczęściej statek piracki lub jakiś budynek po którym można się wspinać, wchodzić do środka i korzystać z armatek wodnych, kaskad i przeróżnych innych urządzeń, z których wypływa woda. Mają one tą zaletę, że w upalne dni pozwalają schłodzić się, a jednocześnie zapewniają rozrywkę innego typu niż standardowy plac zabaw. Chociaż i tym nie brakuje innowacyjnych sprzętów. Większe i mniejsze, a przede wszystkim kolorowe domki z rozmaitymi zjeżdżalniami i przejściami to raptem jeden z dostępnych opcji. W ofertach producentów do wyposażenia możemy dołożyć tzw. pajęczyny, czyli splot sznurów, który wygląda jak pajęcza sieć, po których można się wspinać, liczne huśtawki, czy przejścia. Ale na tym oferta się nie kończy. Nasz bajkowy plac zabaw możemy dostosować również do dzieci niepełnosprawnych, dzięki specjalnej konstrukcji zabawa nie jest już trudno dostępna dla dzieci mające problem z poruszaniem się. Plac zabaw może również przybrać formę jeszcze bardziej sportową. Dzięki specjalnym dodatkom można na nim wykonywać trudniejsze zadania. Takie obiekty wyposażone są w siatki do wspinania, przejścia na wysokości, czy elementy, dzięki którym poćwiczymy utrzymywanie równowagi. Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy są kolorowe i posiadają elementy, dzięki którym zwykły plac zabaw zamienia się w zamek, ogród, bajkowe miasteczko, dżunglę czy stację kosmiczną. A wszystko to dzięki doborowi odpowiednich kolorów i struktury materiałów, a także dekoracji, takich jak plastikowe kwiaty, czy struktura materiałów przypominająca prawdziwe drewniane bale. Teraz wystarczy ogrodzenie i miękki materiał na podłoże i możemy bezpiecznie wysyłać nasze pociechy do bajkowego placu zabaw.

Dodaj komentarz