Maski jednorazowe – dlaczego warto w nie zaopatrzyć swoich pracowników?

Maski jednorazowe – dlaczego warto w nie zaopatrzyć swoich pracowników?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków w miejscu pracy. Jeśli występuje tam zagrożenie zdrowia lub życia, to konieczne jest zaopatrzenie kadry w odpowiednią odzież ochronną, a także akcesoria takie jak np. maski jednorazowe i okulary. Maski jednorazowe z powodu obecnej sytuacji, która panuje w naszym kraju i na świecie są praktycznie nieodłącznym elementem naszego codziennego stroju. Czy są one lepsze niż maski wielorazowe? Dlaczego warto zaopatrzyć w nie swoich pracowników?

Zalety masek jednorazowych

Maski jednorazowe mają kilka kluczowych zalet, przez które warto z nich korzystać. Przede wszystkim są stosunkowo tanie – jedna sztuka takiej maseczki powinna kosztować maksymalnie kilkadziesiąt groszy. Co więcej, zapewniają pewien poziom ochrony, który jest wystarczający na niektórych stanowiskach pracy. Bez problemu można zaopatrzyć się w ich bardzo dużą ilość i magazynować, aby starczyły na dłuższy okres. Masek jednorazowych nie trzeba czyścić ani prać, zaraz po ich zdjęciu należy je wyrzucić.

Kolejną dość istotną kwestią, która działa na plus maseczek jednorazowych, jest to, że pracodawca nie musi przejmować się wymianom filtra tak jak w przypadku masek wielorazowych. Jak wiadomo, maski wielorazowe są dobrym rozwiązaniem, ale niekoniecznie dla bardzo dużych firm. Mogłoby to być uciążliwe tak samo, jak fakt, że maski wielorazowe należy co chwilę prać.

Co oprócz maseczek?

Maseczki ochronne to tylko niewielka część tego, co wchodzi w skład środków ochrony osobistej. W zależności od zawodu i miejsca pracy pracodawca może być zobowiązany do dostarczenia pracownikowi różnego rodzaju akcesoriów i odzieży. Do środków ochrony można też zaliczyć: obuwie, przyłbice, kombinezony i kaski. Jeśli mowa o sprzedawcach i innych osobach, które są obecnie narażone na największy kontakt z innymi ludźmi, to warto zainwestować również w jednorazowe rękawiczki ochronne.

Rękawiczki lateksowe chronią dłonie przed zabrudzeniami, a także bakteriami. Można ich używać podczas rozkładania towarów czy też porządków w sklepie. Dobrze sprawdzą się także podczas kontaktu z pieniędzmi. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ich użytkowaniu – nie wolno nimi dotykać twarzy, oczu i innych miejsc na ciele. W innym wypadku mogą one być niezbyt skuteczne i nie spełnią swojej funkcji. Maseczki jednorazowe możesz kupić online w przystępnej cenie i dużych ilościach – wystarczy znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Dodaj komentarz